رقابت صنایع ایرانی با برندهای 19 کشور جهان در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی تأسیسات


رقابت صنایع ایرانی با برندهای 19 کشور جهان در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی تأسیسات

341 شرکت داخلی، 79 شرکت خارجی

هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی تاسیسات ساختمان و سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی امروز با حضور عباس قبادی، سرپرست و عضو هیئت‌مدیره شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ج.ا. ایران، افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار “اقتصاد و نمیشگاه” ، در این نمایشگاه که از یکم تا چهارم آبان در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برپاست، محصولاتی نظیر چیلر، برج خنک‌کننده، دیگ آب‌گرم و بخار، لوله و اتصالات، شیرآلات صنعتی، سیستم‌های کنترل BMS، الکتروموتور، آب‌گرم‌کن‌های خورشیدی و تصفیه آب‌و‌هوا به نمایش گذاشته می‌شوند. در این نمایشگاه ۳۴۱ شرکت داخلی و ۷۹ شرکت خارجی از ۱۹ کشور آلمان، اسپانیا، انگلستان، امارات، ایتالیا، تایوان، ترکیه، چین، فرانسه، فنلاند، سوئیس، صربستان، لهستان، هلند، هند، مالزی، کویت، کره‌جنوبی و یونان حضور دارند.

همچنین کل فضای سرپوشیده ناخالص درنظرگرفته‌شده برای این نمایشگاه ۳۸ هزار و ۳۱۰ مترمربع و متراژ مفید سرپوشیده داخلی ۱۸ هزار و ۱۵۲ مترمربع است. فضای سرپوشیده خارجی این نمایشگاه نیز ۹۲۱ مترمربع تخمین زده می‌شود. علاوه بر این، 4989 مترمربع فضای باز داخلی و 30 مترمربع فضای باز خارجی در این نمایشگاه دیده می‌شود.

نمایشگاه بین‌المللی تاسیسات ساختمان و سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی که در سالن‌های ۵، ۶، ۷، ۸-۹، ۳۱، ۳۵، ۳۸ و ۳۸b برگزار می‌شود، طی چهار روز از ساعت ۹ تا ۱۷ پذیرای علاقه‌مندان به این صنعت است.

برگزار کننده این نمایشگاه شرکت نمانگر به مدیریت عبدالکریم جلالی از برگزارکنندگان با سابقه نمایشگاه‌های بین‌المللی در کشور است.

بر اساس این گزارش  به نقل از  روابط‌عمومی و امور بین‌الملل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ج.ا. ایران، عباس قبادی سرپرست و عضو هیئت‌مدیره شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی در مراسم افتتاحیه هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی تأسیسات ساختمان و سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی گفت: این نمایشگاه سالانه با حضور جمع کثیری از شرکت‌های صنعتی داخلی و بین‌المللی برگزار می‌‌شود و طی 16 سال گذشته به عنوان بزرگ‌ترین رویداد «تأسیسات» در خاورمیانه، همواره با استقبال صاحبان صنایع مواجه بوده است.

عباس قبادی افزود: شرکت‌های صنعتی در این نمایشگاه محصولات، قابلیت‌های فنی و نوآوری‌های خود را به بازدیدکنندگان عرضه می‌کنند و از تعامل با دست‌اندرکاران صنعت تاسیسات و فرصت‌های تجاری موجود بهره می‌گیرند.

قبادی در بخش دیگر سخنان خود بیان کرد: صنعت ساختمان یکی از بخش‌های تأثیرگذار بر وضعیت اقتصادی کشور و به‌ویژه حوزه اشتغال است که به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم حدود 140 بخش اقتصادی و صنعتی به آن وابسته هستند.

لازم به ذکر است؛ طبق گفته مسئولان وزارت راه و شهرسازی سهم صنعت‌ ساختمان‌ از ایجاد اشتغال مستقیم به بیش از 12 درصد می‌رسد که بخشی از این شاغلان در حوزه تأسیسات مشغول به فعالیت هستند. از سوی دیگر، طی سه‌ماهه‌ نخست سال جاری این بخش سهم 3/3 درصدی در تولید ناخالص داخلی ایران داشته است.

وی درباره اهمیت برگزاری نمایشگاه تأسیسات ساختمان و سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی خاطرنشان کرد: لازم است فعالان این حوزه از تجارب جهانی و دستاوردهای داخلی در راستای بومی‌کردن الگوی مصرف، جهت کاهش مصرف انرژی و افزایش عمر مفید ساختمان بهره‌مند شوند. زیرا تأسیسات با کیفیت مناسب در ساختمان باعث جلوگیری از تخریب، نیاز به بازسازی زودهنگام و صرفه‌جویی در سرمایه‌ای که در بخش تولید به‌کار گرفته شده است، می‌شود. از این رو، اکنون بخش تاسیسات صنعتی، به‌ویژه در حوزه ساختمان نیازمند توجه و بازنگری ویژه‌ای است، چراکه متاسفانه در بیشتر موارد شاهد این مسئله هستیم که سازه ساختمان بیش از مسئله تأسیسات مورد توجه قرار می‌گیرد. درنتیجه ما انتظار داریم این نمایشگاه در تغییر نگرش به بخش تأسیسات هم موثر واقع شود، زیرا اگر تأسیسات نقش مهم‌تری نسبت به سازه و نما نداشته باشد، قطعاً اهمیت کمتری هم ندارد.

 preloader