انتشار فراخوان بخش «نمایشگاه اسناد تصویری» نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی


انتشار فراخوان بخش «نمایشگاه اسناد تصویری» نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی

فراخوان بخش غیررقابتی نمایشگاه اسناد تصویری نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی اعلام شد.

به گزارش ایلنا، برگزاری نمایشگاه عکس، پوستر، طراحی و اسناد تصویری در نخستین دوره جشنواره تئاتر اکبر رادی، ضرورت حضور این بخش را در این جشنواره نشان می‌دهد. این بخش در این دوره از جشنواره به صورت غیر رقابتی برگزار می‌شود. برگزاری بخش غیر رقابتی نمایشگاه عکس، پوستر، طراحی و اسناد تصویری آثار استاد اکبر رادی هم آثار خلق شده در ارتباط با آثار، اندیشه‌ها و شخصیت اکبر رادی را گرد هم می‌آورد و هم موجبات آشنایی نسل امروز را با هنرمندان این عرصه فراهم می‌سازد. در بخش عکاسی، طراحی، گرافیک و اسناد تصویری کلیه عکاسانی که از شخصیت یا آثار اکبر رادی عکاسی کرده‌اند یا از آثار صحنه‌ای و نمایشنامه‌خوانی این هنرمند پوستر، بروشور و طرح جلد نمایشنامه یا کتاب‌هایی در مورد آثار و اندیشه‌های اکبر رادی طراحی کرده‌اند، می‌توانند بر اساس شرایط و مقررات این بخش غیر رقابتی در نخستین دوره جشنواره تئاتر اکبر رادی شرکت کنند.

شرایط و مقررات:

* شرکت در این بخش برای تمامی هنرمندان آزاد است.

*آثار ارسالی می‌بایست مربوط به آثار و شخصیت استاد اکبر رادی باشد.

* در این بخش غیر رقابتی، هر شرکت کننده مجاز است تا ۱۰ اثر ارسال کند.

* آثار ارسالی محدودیت تاریخی ندارد. شرکت‌کنندگان می‌توانند اثر یا آثار مرتبط با شخصیت و آثار استاد اکبر رادی را که مربوط به سال‌های گذشته باشد، ارسال کنند.

*تمامی آثار ارسالی باید با موازین و مقررات جشنواره مطابقت داشته باشند.

* آثاری که به بخش نمایشگاه اسناد تصویری این جشنواره راه پیدا نکنند، در بنیاد استاد اکبر رادی آرشیو می‌شود تا پس از تأسیس موزه آثار استاد اکبر رادی با ذکر نام خالق اثر در آنجا نگهداری شود.

* در این بخش غیر رقابتی، هر عکس یا سندی حتما باید دارای دو خط توضیحات (کپشن) باشد و ترجیحا عکس‌های ارسالی با محتوای متن نمایشنامه و شخصیت‌های شناخته شده آثار استاد اکبر رادی مرتبط باشد.

* تصاویر و اسناد مرتبط با استاد اکبر رادی شامل پرتره‌نگاری

* در این بخش غیر رقابتی عکاسان و طراحان می‌توانند آثار خود را که به شرح ذیل مرتبط با آثار و برنامه‌ های مربوط به استاد اکبر رادی است، به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند:

۱) مستندنگاری: تمرین و پشت صحنه نمایش‌ها، مراسم و نشست‌های گوناگون، سخنرانی‌ها، نکوداشت‌ها،جشنواره‌ها، نمایشنامه‌خوانی‌ها و…

۲) عکاسی از تئاترها یا نمایشنامه‌خوانی‌هایی که از نمایشنامه‌های استاد اکبر رادی روی صحنه رفته‌اند یا نمایشنامه‌خوانی شده‌اند.

مدارک مورد نیاز

* ارسال آثار با قابلیت چاپ (قطع اثر اورجینال)، رزولوشن ۳۰۰ و فرمت jpg به نشانی الکترونیکی

bonyaderadi@gmail.com

* ارسال بیوگرافی عکاس یا طراح حد اکثر در ۱۰۰ کلمه در فایل Word و یک قطعه عکس وی به صورت فایل JPGبه نشانی پست الکترونیکی bonyaderadi@gmail.com

* تکمیل فرم تقاضای حضور در جشنواره

از سوی دبیرخانه جشنواره، پایان وقت اداری روز پنجشنبه ۱۵ آذرماه سال‌جاری به عنوان آخرین مهلت برای دریافت مدارک لازم اعلام شده. همچنین از روز سه شنبه ۱۸ تا شنبه ۲۲ دیماه نیز نمایشگاه عکس، پوستر و اسناد تصویری استاد اکبر رادی برپا می‌شود.

بر پایه این گزارش علاقه‌‌مندان و متقاضیان برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانند از طریق مکاتبه با پست الکترونیکی دبیرخانه به نشانی bonyaderadi@gmail.com و یا مراجعه حضوری به دبیرخانه جشنواره به نشانی تهران، خیابان شریعتی، بالاتر از پل سید خندان، خیابان جلفا، فرهنگسرای ارسباران، طبقه دوم مراجعه و یا با شماره تلفن‌های ۲۰- ۲۲۸۷۲۸۱۸  داخلی ۱۱۰ و ۰۹۱۹۹۸۳۹۴۰۵  اقدام کنند.

نخستین جشنواره تئاتر اکبر رادی با دبیری بهزاد صدیقی در شش بخشِ مسابقه مونولوگ، مسابقه نمایشنامه‌نویسی، مسابقه نمایشنامه‌خوانی، مسابقه مقالات و سمینار رادی‌شناسی، نمایشگاه کاریکاتور با عنوان لبخند با شکوه آقای رادی و نمایشگاه اسناد تصویری آثار استاد اکبر رادی از ۱۸ تا ۲۸ دی ماه ۹۷  توسط بنیاد اکبر رادی در تهران برگزار می‌شود.

 preloader