مهدی پونکی، مدیرعامل شرکت کوشش رادیاتور: صادرات محصولات این شرکت به بیش از 30 کشور جهان در ۴ قاره افتخار ماست


مهدی پونکی، مدیرعامل شرکت کوشش رادیاتور: صادرات محصولات این شرکت به بیش از 30 کشور جهان در ۴ قاره افتخار ماست

تاسیس صنعت خانوادگی آقای مهدی پونکی در زمینه رادیاتور خودرو با پشتوانه 3 نسل (از سال 1317 ) به “هشتادمین سال” خود رسیده است. کوشش رادیاتور در تابستان 1343 توسط آقای مهدی پونکی به صورت کارگاه پایه‌گذاری گردید و در اواخر دهه 1360 با توجه به نیاز خودروسازان داخلی، تامین بازار یدک خودرو و ورود به بازار بین‌المللی به شرکت تولیدی کوشش رادیاتور تبدیل شد. با آقای مهدی پونکی، مدیرعامل مجموعه درباره برنامه ها و اهداف شرکت سخن گفتیم.

 

در زمینه کیفیت محصولات  خود چه اقداماتی انجام دادید که اعتماد مصرف‌کننده را موجب شود؟

از مهمترین اقداماتی که موجب شد تا شرکت تولیدی کوشش رادیاتور بتواند جایگاه خود را به عنوان یکی از برترین تولیدکنندگان رادیاتور خودرو در ایران و منطقه خاورمیانه حفظ کند، می‌توان به همکاری با نیروهای متخصص،‌ بهره‌مندی از ماشین‌آلات اتوماتیک، اتوماسیون خطوط تولیدی و امکانات آزمایشگاهی مدرن از قبیل دستگاههای تست‌ پالس، تست ارتعاش، تست تونل باد (که در نوع خود بزرگترین در خاورمیانه می‌باشد) و تست شوک حرارتی که جزء بهترین نمونه‌های موجود در سطح بین‌المللی است اشاره کرد.

  • اولین شرکت دریافت کننده استاندارد ملی اجباری ISIRI 3224 در صنعت تولید انواع رادیاتور خودرو در ایران
  • اولین دارنده گواهینامه IATF 16949:2016 (استاندارد بین المللی سیستم مدیریت کیفیت تخصصی خودرو) در کشور از موسسه توف نورد (TÜV NORD‌) آلمان
  • اولین شرکت دریافت کننده استاندارد (مدیریت کیفیت آزمایشگاهی) ISIRI-ISO/IEC 17025 در صنعت رادیاتور خودرو در ایران
  • اولین آزمایشگاه مرجع صلاحیت‌دار در زمینه انجام آزمونهای انواع رادیاتور خودرو (آلومینیومی – مسی و برنجی) از سال 1385 تاکنون در کشور

 

گواهینامه‌ها، افتخاارات و استانداردهای ملی و بین‌المللی خود را معرفی کنید.

این شرکت در دهه های 70 و 80 شمسی با تجهیز کامل آزمایشگاه های شیمی و مکانیک خود توانست موفق به کسب نشان استاندارد ملی ایران شود. در سالهای 1381 و 1394 از سوی سازمان ملی استاندارد ایران به عنوان واحد نمونه استاندارد شناخته شد. همچنین از جمله عناوینی که شرکت تولیدی کوشش رادیاتور توانسته‌است برای اولین بار در سطح کشور در صنعت رادیاتور خودرو کسب کند می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود:

همچنین شرکت تولیدی کوشش رادیاتور با تحقق اهداف زیست محیطی و مسئولیت های اجتماعی خود طی چند دهه گذشته، موفق به ارتقاء استاندارد بین المللی (سیستم مدیریت زیست محیطی) ISO 14001:2015 از موسسه توف نورد (TÜV NORD‌) شد و با توجه به دستیابی به اهداف کیفی محصولات خود و نیل به رضایت مشتریان، به ارتقای استاندارد بین المللی (سیستم مدیریت کیفیت) 9001:2015 ISO اقدام کرد. از دیگر افتخارات شرکت، این‌است که مفتخر به اخذ لوح و تندیسهای ملی همچون واحد نمونه کارآفرینی در سال 1386، واحد برگزیده رضایتمندی مشتریان در سال 1391، واحد نمونه رعایت حقوق مصرف کنندگان در سال‌های 1392 الی 1396 و همچنین واحد نمونه توزیع و پخش در سال‌های 1390 الی 1396 هستیم. همچنین شرکت تولیدی کوشش رادیاتور در جهت تلاش برای تحقق اهداف صادرات غیرنفتی به عنوان صادرکننده نمونه طی سال‌های 1388 الی 1394 انتخاب شد و توانست معرف شایسته‌ای برای عرضه محصولات استاندارد ایرانی در سطح بین‌المللی باشد.

 

به چند شرکت صادرات دارید؟

در حال حاضر این شرکت صادرکننده محصولات خود به بیش از 30 کشور جهان در 4 قاره (اروپا، آمریکا، آسیا و آفریقا) است.

 preloader