مدیر‌عامل شرکت پالار‌سامانه، مجری نمایشگاه ایران‌کان‌مین 2018: نمایش مزیتها و فرصتهای بخش معدن کشور در نمایشگاه


مدیر‌عامل شرکت پالار‌سامانه، مجری نمایشگاه ایران‌کان‌مین 2018: نمایش مزیتها و فرصتهای بخش معدن کشور در نمایشگاه

فعالان صنعت معدن از 160 شرکت و واحد تولیدی داخلی و 40 شرکت خارجی در چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی معدن، صنایع‌معدنی، ماشین‌آلات و تجهیزات معدن، راهسـازی و صنایع وابسته ایران‌کان‌مین 2018 گردهم آمده اند.

لادن ملکی، مدیر‌عامل شرکت پالار‌سامانه با اعلام این خبر گفت: این نمایشگاه از یازدهم تا چهاردهم آبان‌ماه جاری در محل دائمی نمایشگاههای بین‌المللی تهران برپاست و علاقمندان می‌توانند از 9 صبح تا 5 بعدازظهر در سالنهای 8-9، 10-11 و فضای باز سالنهای یاد‌شده از نمایشگاه بازدید کنند.

وی اضافه کرد: خانه معدن ایران با همکاری شرکت پالار‌سامانه و شرکت نمایشگاهی ایماگ آلمان برگزار‌کننده نمایشگاه است.

ملکی اظهار کرد: مشارکت‌کنندگان در فضایی حدود 14 هزار مترمربع به نمایش خدمات و محصولات خود می‌پردازند. شرکتهای خارجی یا نمایندگان آنان از 6 کشور ایتالیا، آلمان، ترکیه، چین، روسیه و لهستان در نمایشگاه حضور خواهند داشت که کشورهای آلمان، چین و لهستان به صورت گروهی و رسمی مشارکت می‌کنند.

مدیر اجرایی نمایشگاه با بیان اینکه در این رویداد، آخرین دستاوردهای علمی، فنی و صنعتی در زمینه‌های موضوعی نمایشگاه به نمایش در می‌آید، معادن زیرزمینی و روباز، ماشین‌آلات معدنی و متعلقات، دستگاهها، تجهیزات و ماشین‌آلات خاکبرداری و متعلقات، ماشین‌آلات راه و جاده سازی و متعلقات، ماشین‌آلات ساختمانی، تجهیزات و متعلقات، دستگاهها، تجهیزات و ماشین‌آلات حفر و نگهداری تونل را از جمله این موضوعات دانست.

وی افزود: انواع ماشین‌آلات و تجهیزات حفار، دستگاهها و تجهیزات مرتبط به کانه‌آرائی و فرآوری معدنی، تجهیزات مربوط به انتقال و جابجائی مواد‌معدنی، ماشین‌آلات و تجهیزات اکتشاف معادن، تجهیزات وابسته به ذوب و استحصال فلزات، سنگهای ساختمانی و تزئینی- ماشین‌آلات، تجهیزات و ابزار برش و فرآوری سنگ تزئینی، سنگهای قیمتی و گرانبها، معدن و محیط زیست، سیستم های تهویه معادن از دیگر وضوعات نمایشگاه هستند.

ملکی، نرم افزارها و سیستمهای پردازش داده های معدنی، تکنولوژیهای نوین در صنعت معدن، مواد منفجره و تجهیزات انفجار، تجهیزات تامین برق و روشنائی معادن، تجهیزات، تخلیه و آبرسانی معادن زیرزمین، انواع کمپرسور و پمپ، دستگاهها و تجهیزات آزمایشگاهی و آنالیز مواد معدنی را از دیگر زمینه های به نمایش در آمده در نمایشگاه دانست.

به گفته ملکی، تجهیزات ایمنی و بهداشتی معادن، تجهیزات نگهداری معادن، تجهیزات، قطعات  و لوازم یدکی، شرکتها و پیمانکاران معدنی، پیمانکاری راه و جاده سازی، پیمانکاری ساختمان، مهندسین مشاور، سرویسهای تاسیساتی و ساختمان، طراحی معادن، خدمات، توسعه و پژوهش و فناوری روز در بخش معدن، فرصت های سرمایه گذاری در بخش معدن، بنادر و کشتیرانی و حمل و نقل در بخش معدن، بخش بیمه در صنعت معدن و مراکز و سازمان های تحقیقاتی و توسعه سایر عناوینی هستند که در این رویداد به نمایش در می آیند.

وی عرضه و ارائه پتانسیل های موجود و توانمندیهای کشورمان توسط دست‌اندرکاران، متخصصین و کارشناسان صنعت موضوعی نمایشگاه و ایجاد فرصت جهت جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی در بخش صنعت را از اهداف نمایشگاه عنوان کرد و افزود: نمایش آخرین تحولات و دستاوردهای علمی، فنی، صنعتی کشورهای شرکت کننده در زمینه‌های موضوعی نمایشگاه، فراهم آوردن بستر مناسب جهت انتقال بیشتر فناوریهای روز به کشورمان و ایجاد ارتباط‌های تجاری جدید و تقویت روابط قبلی از دیگر اهداف برگزاری این رویداد هستند.

مدیرعامل شرکت پالار‌سامانه ادامه داد: از ویژگیهای این نمایشگاه می‌توان به حضور تعدادی از کشورها و شرکتهای فعال خارجی در زمینه صنعت موضوعی یاد کرد که این امر می‌تواند زمینه ساز انتقال آخرین فناوریهای روز جهان به کشورمان شود.

ملکی اضافه کرد: کشورمان با داشتن ذخائر غنی و پتانسیل بالا در بخش معدن با ارائه آن در چنین رویدادهای بین‌المللی می‌تواند مزیتها و فرصتهای خود را در معرض دید سرمایه گذاران خارجی و داخلی قرار دهد و در همین راستا با استفاده از نهاده‌های تولید به رشد، پیشرفت و توسعه اقتصادی دست یابد.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری چنین نمایشگاههائی موقعیت مناسبی را برای آشنائی مستقیم قشر دانشگاهی، پژوهشگران، دست‌اندرکاران و متخصصان با دستاوردهای علمی- صنعتی روز فراهم می‌کند ودر رشد بخش علمی و انگیزه بخشیدن به ارائه نوآوری در کشورمان موثر خواهد بود.

وی درباره برنامه‌های تدارک ‌دیده‌ شده در حین برگزاری نمایشگاه گفت: همزمان با برگزاری نمایشگاه ایران‌کان‌مین 2018 نشستهای تخصصی، کنگره معدن و کارگاههای آموزشی توسط اساتید، صاحب‌نظران  و دست‌اندرکاران صنعت موضوعی نمایشگاه برگزار خواهد گردید.

 preloader