برگزاری نمایشگاه «جهانی در نصف جهان»


برگزاری نمایشگاه «جهانی در نصف جهان»

مدیر مجموعه تاریخی، فرهنگی و مذهبی تخت فولاد اصفهان گفت: به مناسبت روز نکوداشت اصفهان، اولین نمایشگاه تاریخ محلی ایران با عنوان «جهانی در نصف جهان» با موضوع معرفی مجموعه تخت فولاد برگزار می‌شود.

سید علی معرک‌نژاد اظهارکرد: با همکاری مرکز اسناد و کتابخانه ملی ایران، سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور و مجموعه تاریخی، فرهنگی و مذهبی تخت فولاد اصفهان، نمایشگاه «جهانی در نصف جهان» در محل کتابخانه ملی و مرکز اسناد ایران برگزار خواهد شد.

وی افزود: این برنامه اولین نمایشگاه تاریخ محلی ایران است که در تهران با موضوع معرفی مجموعه تخت فولاد و نمایش اسناد، آثار و دست نوشته‌های مشاهیر مدفون در تخت فولاد برگزار و در معرض دید عموم گذاشته می‌شود.

مدیر مجموعه تاریخی، فرهنگی و مذهبی تخت فولاد اصفهان تصریح کرد: نمایشگاه «جهانی در نصف جهان» روزهای پنجم تا چهاردهم آذرماه از ساعت هشت صبح تا ۱۶ بعدازظهر دایر می‌شود.

وی با بیان اینکه افتتاحیه این برنامه‌ها پنجم آذر ساعت ۱۰ صبح در محل کتابخانه ملی و مرکز اسناد ایران خواهد بود، گفت: در مراسم افتتاح این نمایشگاه رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، شهردار اصفهان و معاون فرهنگی شهردار اصفهان حضور داشته و سخنرانی خواهند کرد.

معرک‌نژاد با اشاره به برگزاری ویژه برنامه «تخت فولاد سرزمین رازها و گنج‌ها» با مشارکت مدیریت چهارباغ و همکاری انجمن مردم نهاد گردشگران نقش جهان در محور چهارباغ عباسی خبر داد و گفت: از این برنامه روز اول تا چهارم آذر ماه سال‌جاری از ساعت ۱۵ تا ۱۷ در پیاده راه چهارباغ عباسی اجرا می‌شود.

وی افزود:  این برنامه شامل آیتم‌های مختلف موسیقی سنتی و اجرای نقالی و داستان خوانی با موضوع معرفی تخت فولاد اصفهان است و در کنارآن نمایشگاه‌های جانبی «ردپای خاطرات» و مسابقاتی ویژه عموم شهروندان برگزار می‌شود.

 preloader