محمدگلوی:یارباکس؛سامانه آنلاین،سریع و مطمئن حمل و نقل مرسولات و بسته‌ها


محمدگلوی:یارباکس؛سامانه آنلاین،سریع و مطمئن حمل و نقل مرسولات و بسته‌ها

یارباکس سامانه آنلاین برای ثبت درخواست به‌منظور ارسال بین شهری مرسولات و بسته‌ها است. مشتریان از طریق اپلیکیشن و سایت در سه مرحله با وارد کردن اطلاعات مبدا، اطلاعات مقصد و اطلاعات مرسوله سفارش خود را ثبت می کنند. پس از ثبت درخواست نزدیک‌ترین سفیر یارباکس به محل شما در منزل یا دفتر کار مراجعه می‌کند. شرکت یارباکس سازنده این سامانه است. با محمد گلوی مدیرعامل شرکت درباره این سامانه به گفت و گو نشسته ایم.

ایده تولید این نرم‌افزار چگونه به وجود آمد؟
با توجه به مشکلات موجود در حوزه حمل و نقل و روند سنتی جابه‌جایی مرسولات و کالاها، تلاش کرده‌ایم تا با تکیه بر دانش روز دنیا این سامانه را پایه‌ریزی کرده و تحولی بزرگ در این بخش ایجاد کنیم. در شروع با 77 نمایندگی آغاز به کار کرده ایم.
با توجه به جدید بودن استارت آپ شما فرآیند خدمات رسانی به چه صورت انجام می شود؟
مجموعه یارباکس از دو گروه تشکیل شده که شامل یک گروه فنی و نرم افزاری و یک مجموعه با تجربه و دارای زیرساخت‌های کامل در حوزه حمل و نقل بین شهری است. ما در همان روز سفارش ارسال داریم. پس از انجام حمل و نقل بین شهری، نمایندگان ما در مقصد، مرسولات را در منزل و یا دفتر کار گیرنده تحویل می دهند و تمام فرآیندها به‌صورت آنلاین قابل پیگیری است.
مزیت‌های یارباکس برای مشتریان چیست؟
ما روی 3 ارزش محوری تمرکز می کنیم؛ قیمت، سرعت و امنیت. قیمت ما در مقایسه با خدماتی که ارائه می‌دهیم مخصوصا برای مرسولات در سطح لاکچری غیرقابل رقابت است. در مورد سرعت نکته مهم این است که ما روزانه توسط دو هزار دستگاه ناوگان اتوبوس ارسال انجام می دهیم. در مورد امنیت علاوه بر استفاده از نیروهای مجرب آموزش دیده ، استفاده از ناوگان مجهز و ایمن به‌علاوه بیمه مرسولات باعث اعتماد مشتریان شده است.
برنامه توسعه‌ای شما به چه شکل است؟
ما در حال حاضر 100 نفر پرسنل داریم که به‌صورت مستقیم با ما همکاری می‌کنند و هدف این است که 200 فرد دیگر در این استارت آپ به کار گرفته شود. ما به‌دنبال این هستیم که طی 3 سال آینده برای 20 هزار نفر هموطن اشتغال به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم ایجاد کنیم. ورود حداقل دو هزار دستگاه موتورسیکلت برقی به داخل کشور ظرف 2 سال آینده و ارسال بسته به دیگر کشورها از جمله چین از دیگر اهداف یارباکس است. ما در آغاز کار، تهران را به‌عنوان مبداء در نظر گرفته‌ایم و در ادامه فعالیت می‌توانیم در تمام شهرها به عنوان مبداء خدمات‌رسانی کنیم.
چه نوع افرادی می توانند از خدمات شما استفاده کنند؟
ارسال بار بین شهری امری متداول است. فعالیت اصلی ما در حوزه خرده بار می‌باشد، یعنی مرسولاتی که به آنها از نظر حجم و وزن کوچک و متوسط گفته می‌شود. مشتریان ما می‌توانند مردم عادی باشند که می خواهند برای دوست و یا آشنایان خود بسته‌ای را بفرستند. همچنین شرکت‌ها و اصناف نیز مشتریان ما به‌حساب می‌آیند. این یک نوآوری در سامانه یارباکس می باشد که می توان در یک سفارش چندین مقصد و چندین نوع مرسوله را ثبت کرد، این موضوع برای مشتریانی که در دسته حقوقی می‌باشند و به‌دلیل فراوانی سفارشات نیاز به سرعت دارند بسیار مهم می باشد.
برنامه شما برای افزایش سهم بازارتان چیست؟
ما قبل از طراحی و پیاده سازی سامانه خیلی دقیق و میدانی تحقیقات خود را شروع کردیم. این بررسی ها، هم مربوط به شناسایی مشکلات و مسائل موجود در صنعت حمل و نقل بود و هم مربوط به فعالیت رقبای موجود و رقبایی که در آینده ممکن است وارد این حوزه شوند. برنامه برندینگ ما روشن است: سهولت بیشتر در خدمات آنلاین حمل و نقل بین شهری. ما هم دانش و تخصص خیلی خوبی در زمینه فنی و IT داریم و هم تجربه عملیاتی 15 ساله در زمینه حمل و نقل بین شهری، این دو بخش باهم باعث چابکی و انعطاف خیلی خوبی در یارباکس شده است که هم کارایی ما را بالا می برد و هم اثربخشی در مسیر پیشرفتمان را زیاد می کند.

 preloader