نخستین نمایشگاه صنعت ایمنی و آتش‌نشانی کشور با رویکرد فناوری نوین برگزار می‌شود


نخستین نمایشگاه صنعت ایمنی و آتش‌نشانی کشور با رویکرد فناوری نوین برگزار می‌شود

نخستین نمایشگاه صنعت ایمنی و آتش‌نشانی کشور همزمان با همایش بین‌المللی آتش‌نشانی و ایمنی شهری اسفندماه امسال برپا می‌شود.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS به نقل از دبیرخانه همایش، چهارمین همایش ملی و نخستین همایش بین‌المللی آتش‌نشانی و ایمنی شهری و نخستین نمایشگاه صنعت ایمنی و آتش‌نشانی کشور به همت مرکز همکاری‌های فناوری و نوآوری ریاست جمهوری، مرکز تحقیقات راه مسکن و شهرسازی، شهرداری تهران، دانشگاه صنعتی شریف، سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران برگزار می‌شود.

نخستین نمایشگاه صنعت ایمنی با حضور شرکتهای معتبر ایرانی و نمایندگان شرکتهای خارجی در حوزه آتش‌نشانی و ایمنی، 5 لغایت 7 اسفند ماه و نخستین همایش بین‌المللی آتش‌نشانی و ایمنی شهری همزمان با چهارمین دوره ملی این همایش 6 و 7 اسفندماه امسال در تهران برگزار می‌شود.

 همچنین همزمان با این رویداد، کارگاه‌های جانبی در محورهای مختلف این همایش برای بهره‌مندی علاقه‌مندان برپا خواهد شد.

ایمنی شهری (پیشگیری، حفاظت، پاسخ) و جنبه‌های اجتماعی، اقتصادی و حقوقی در ایمنی شهری از جمله محورهای چهارمین همایش ملی و اولین همایش بین‌المللی محسوب می‌شوند.

نقش فناوری‌های نوین در کاهش ریسک خطر شهری، جایگاه ایمنی در تهیه طرح‌های جامع و تفصیلی شهری، تحلیل و آسیب‌شناسی ایمنی در طرح تفصیلی موجود، ایمنی در مراکز تاریخی، فرهنگی و حساس شهری، نقش سازمان آتش‌نشانی در مدیریت بحران، ایمنی در تونل‌های شهری، جاده‌ای و ریلی، کاربرد CFD در طراحی سامانه‌های حفاظت در برابر حریق، کاربرد اینترنت اشیاء IOT در ایمنی شهری، مطالعه موردی SOP حریق یا یک حادثه با ذکر جزئیات و استانداردهای ملاک عمل، مدیریت دانش و توانمندسازی کارکنان، تبیین نقش افسر ایمنی و بهداشت (HSO) و افسر ایمنی حادثه (ISO) در ایمنی و بهداشت پرسنل عملیاتی آتش‌نشانی، روش‌های پیشرفته بررسی علل حریق از جمله زیرمحورهای ایمنی شهری محسوب می‌شوند.

آسیب‌شناسی حقوقی و قانونی در مسائل ایمنی و آتش‌نشانی شهری، نقش استارتاپ‌ها در توسعه فرهنگ ایمنی آتش‌نشانی، نقش بیمه در توسعه ایمنی شهری، آتش‌نشان داوطلب، روش‌ها و برنامه‌های اثربخش در کاهش ریسک اجتماع، ارائه تجارب موفق در توسعه فرهنگ ایمنی شهروندان در سطوح ملی یا بین‌المللی، نقش آموزش شهروندان و رسانه‌ها در توسعه و ارتقاء فرهنگ ایمنی، گروه‌های آسیب‌پذیر در حوادث و آتش‌سوزی‌ها (روش‌های آموزشی ویژه، موانع و راهکارها)، آمادگی جسمانی-سلامت روانی و مهارت‌های ویژه در خدمات آتش‌نشانی، دستیابی به مدل‌های شایسته سالاری و استعدادیابی و استعدادپروری در فرآیندهای شناخت مدیریت منابع انسانی نیز از جمله زیرمحورهای جنبه‌های اجتماعی، اقتصادی و حقوقی در ایمنی شهری هستند که در این همایش مطرح می شوند.

از جمله موضوعات ویژه این همایش می توان به ابعاد فرهنگی و اجتماعی (مسئولیت و مشارکت اجتماعی) اشاره کرد.

بر اساس اعلام دبیرخانه همایش، آخرین مهلت ارسال مقالات 30 دی ماه امسال است.

علاقه‌مندان این حوزه برای ارسال مقالات و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به وب‌سایت همایش (nfus.ir) مراجعه کنند، یا با شماره های 66002713، 66019377، 66056535 و 66043328 تماس بگیرند.

 preloader