سومین دوره جشنواره صنایع دستی و هنر‌های سنتی فجر برگزار می‌شود


سومین دوره جشنواره صنایع دستی و هنر‌های سنتی فجر برگزار می‌شود

برگزاری سومین جشنواره فجر صنایع دستی و هنر‌های سنتی، در دستور کار معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی قرار دارد.

به گزارش گروه اخبار نمایشگاه ها، مرضیه ترکمانیان سرپرست دفتر توسعه و ترویج معاونت صنایع دستی و هنر های سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری،از آمادگی معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی برای برگزاری سومین دوره جشنواره صنایع دستی خبر داد و اظهار کرد: این دوره جشنواره صنایع دستی و هنر های سنتی فجر در بهمن ماه در خانه هنرمندان برگزار می شود.

وی افزود: برگزاری این جشنواره اهمیت زیادی دارد؛ زیرا تا ۳ سال گذشته شاهد برگزاری جشنواره فجر در عرصه های سینما، تئاتر، موسیقی و هنر های تجسمی بودیم، اما جای جشنواره صنایع دستی و هنر های سنتی خالی بود.

او اظهار کرد: هم اکنون ۳ سال است که جشنواره فجر صنایع دستی و هنر های سنتی برگزار می شود و هنرمندان معتبری در آن شرکت کرده اند. سطح کیفی جشنواره فجر صنایع دستی بسیار خوب است و اغلب هنرمندان صاحب سبک و جوانان خوش فکر و خلاق در این جشنواره شرکت می کنند.

سرپرست دفتر توسعه و ترویج معاونت صنایع دستی و هنر های سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: به نظرم سومین جشنواره صنایع دستی فجر نسبت به دو جشنواره گذشته بیشتر شناخته شده است و هنرمندان مطرح حضور پررنگ تری در آن خواهند داشت. ما جشنواره فجر صنایع دستی و هنر های سنتی را معمولا به دو قسمت تقسیم می کردیم که بخشی از آن مختص به هنرمندان آوانگارد و پیشتاز در بحث خلاقیت است و بخش دیگر آن به هنرمندان صاحب سبک کلاسیک اختصاص دارد.

ترکمانیان تصریح کرد: امسال ما برای حضور گسترده تر هنرمندان در جشنواره فجر صنایع دستی و هنر های سنتی برنامه ریزی کردیم و تلاش می کنیم که علاوه بر شناساندن بیشتر جشنواره صنایع دستی و هنر های سنتی، سطح کیفیت برنامه ها را بالا ببریم. افزایش سطح کیفی برنامه های مرتبط با جشنواره فجر صنایع دستی و هنر های سنتی جزو اصولی است که ما امسال روی آن پافشاری می کنیم.

انتهای پیام/

 preloader