در گیلان؛ افتتاح دوازدهمین نمایشگاه الکامپ با حضور بیش از ۵۵ مجموعه خصوصی و دولتی


در گیلان؛ افتتاح دوازدهمین نمایشگاه الکامپ با حضور بیش از ۵۵ مجموعه خصوصی و دولتی

دوازدهمین نمایشگاه الکامپ با حضور بیش از ۵۵ مجموعه خصوصی و دولتی ۶ آذر در رشت افتتاح می شود.

به گزارش خبرگزاری اخبار نمایشگاه ها از رشت به نقل از روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه ای استان گیلان٬ سید محمد جواد صرفجو با اشاره به برگزاری مراسم افتتاحیه ساعت 15 عصر سه شنبه (۶آذر) در محل نمایشگاه های دائمی استان گیلان گفت: در این نمایشگاه آخرین دستاوردهای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات استان جهت بهره برداری عموم به نمایش گذاشته خواهد شد.

دبیر سازمان نظام صنفی رایانه ای استان گیلان با بیان اینکه نمایشگاه امسال در فضایی بالغ بر سه هزار و700 متر  با بیش از هزار و 650 متر غرفه سازی برگزار می شود اظهار کرد: در مقایسه با سال های گذشته فضای نمایشگاهی از رشد چشمگیری برخوردار شده است.

او ادامه داد: تعداد غرفه های این دوره بیش از 55 غرفه مجموعه های خصوصی و دولتی می باشد که از فرصت بدست آمده جهت نمایش توانمندی ها و دستاوردهای خود استفاده می کنند.

 

صرفجو تبلور حضور و همکاری موثر اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان و  حمایت های همیشگی استانداری گیلان و مدیر کل ارتباطات و شبکه دولت را  نوید بخش همراهی هر چه نزدیکتر نهادهای متولی دولتی استان با بخش خصوصی IT و ICT استان عنوان کرد.

او همچنین حمایت از رشد و شکوفایی مجموعه کسب و کارهای نوپا (استارت اپ ها) را یکی از اهداف سازمان نظام صنفی رایانه ای استان عنوان کرد و گفت:  فضای 100 متری به این کسب و کارها اختصاص دادیم  تا این فعالین نخبه به صورت رایگان ایده ها و محصولات خود را به صاحبان سرمایه و عموم  بازدید کنندگان معرفی کنند.

دبیر سازمان نظام صنفی رایانه ای استان گیلان برگزاری مسابقات رباتیک را یکی دیگر از برنامه های نمایشگاه عنوان کرد و گفت: این برنامه در فضایی 200 متری با شرکت تعداد زیادی از شرکت کنندگان استانی و کشوری در رشته های ربات جنگجوی سنگین و ربات جنگجوی دانش آموزی برگزار می شود.

وی افزود:  همچنین برگزاری جشنواره ابتکارات و اختراعات  از دیگر رویدادهای جانبی نمایشگاه سال 97 به حساب می آیند.

صرفجو در پایان اظهار کرد: با همت کمیسیون نرم افزار سازمان نصر گیلان مسابقات برنامه نویسی با عنوان کد پلاس نیز تدارک دیده شده که پس از داوری و انتخاب برندگان این مسابقه جوایز نفیسی به آنان اهدا خواهد شد.

پایان پیام/م

 preloader