«جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی» برگزار می‌شود


«جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی» برگزار می‌شود

چهارمین «جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده‌های دارویی و طب سنتی» ۲۱ الی ۲۴ آبان ماه در مصلی امام خمینی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار اخبار نمایشگاه ها، چهارمین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده‌های دارویی و طب سنتی ۲۱ الی ۲۴ آبان ماه در محل مصلی امام خمینی تهران  برگزار می‌شود.

همچنین در راستای اجرایی نمودن وظایف تعیین شده در سند ملی گیاهان دارویی (مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی) که بخشی از آن هدایت و پیگیری تعاملات بخش‌های دولتی و خصوصی و اثرگذار در صنعت، ظرفیت سازی برای معرفی و تجاری سازی محصولات نوآورانه و فناورانه این حوزه می‌باشد و در راستای تجربه برگزاری باشکوه و موفق سه دوره جشنواره و نمایشگاه پیشین اینک  چهارمین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی فرآورده‌های طبیعی و طب ایرانی برگزار می‌شود.

 اهداف این رویداد عبارتند از؛

۱- بازنمایی آخرین پیشرفت‌های علمی و صنعتی در محصولات فناورانه گیاهان دارویی و فرآورده‌های طبیعی در راستای گسترش اقتصادی غیر نفتی
۲- وفاق ملی در جهت رفع موانع و شکاف‌های پیش روی توسعه صنعتی گیاهان دارویی این ثروت ملی
۳- عزم ملی و هم افزایی سازنده در راستای عملیاتی نمودن نقشه راه اجرایی سازی سند ملی گیاهان دارویی و طب سنتی
۴- ارتقا و ترویج فرهنگ اقتصاد دانش بنیان به منزله پیشرانی برای تحرک بخشی به اقتصاد مقاومتی بر مبنای زیست بوم کارآفرینی
۵- فراهم آوری زمینه تعامل جدید و موفق بین فعالان عرصه گیاهان دارویی و ایجاد فضای رقابتی راهگشا همگام با رشد کمی و کیفی محصولات و برند سازی محصولات با کیفیت داخلی.
محورهای این رویداد
همچنین محور‌های این رویداد شامل «دارو‌ها و مکمل‌های گیاهی، فرآورده‌های طبیعی اسانس و عصاره، فرآورده‌های طبیعی آرایشی و بهداشتی، فرآورده‌های طبیعی عسل و گلاب، تجهیزات و ماشین آلات اختصاصی در صنعت گیاهان دارویی، فناوری‌های نوین در کشت و فرآوری محصولات ارگانیک و گیاهان دارویی، صنعت بذر و اندام‌های تکثیری گیاهان دارویی، تالیفات و نشر آثار مرتبط با گیاهان دارویی و طب سنتی، آموزش و آموزشکده در صنعت گیاهان دارویی و طب سنتی، شبکه پخش گیاهان دارویی و دارو‌های گیاهی، طب سنتی و فرآورده‌های مرتبط با آن، دمنوش‌های گیاهی، فناوران و شرکت‌های کارگزار انتقال فناوری» است.
 preloader