افتتاح پنجمین نمایشگاه بین المللی صنعت چرم


افتتاح پنجمین نمایشگاه بین المللی صنعت چرم

پنجمین نمایشگاه بین المللی کیف، کفش چرم و صنایع وابسته ­ در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز بکار کرد.

این نمایشگاه با حضور بیش از 90­شرکت و واحد تولیدی داخلی و خارجی در محل دائمی نمایشگاه ه ای بین المللی تهران بر پا شده است.

احمد ابوالحسنی رئیس ستاد اجرائی پنجمین نمایشگاه بین المللی کیف،کفش چرم و صنایع وابسته گفت: ­­در این نمایشگاه علاوه بر تولید کنندگان داخلی، شرکت­ها و تولیدکنندگان برخی کشورها، از جمله کشورهای ترکیه، هند و چین حضور و مشارکت داشته و جدیدترین تولیدات صنعت چرم و صنایع مرتبط با این هنر صنعت را به نمایش عموم گذاشته اند.

وی افزود:­در پنجمین نمایشگاه بین المللی صنعت چرم، کیف، کفش و صنایع وابسته؛ انواع محصولات و تولیدات چرمی شامل کیف های مختلف اداری، زنانه، مردانه، انواع کفش های چرمی مردانه و زناه ، محصولات لایه چرمی، انواع لباس های چرمی، انواع چرم گاوی، چرم اشبالت، چرم میشی، چرم گوسفندی، چرم بزی، چرم مصنوعی، انواع دستگاههای لیزری، دستگاه پرس، دستگاههای جین زن، انواع ماشین های دوخت و دیگر صنایع و تجهیزات ارائه و به نمایش عموم گذاشته شده است.

رئیس ستاد اجرائی پنجمین نمایشگاه بین المللی کیف، کفش چرم و صنایع وابسته از حضور هیئت هایی از استان های مختلف کشور از جمله استان های خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، اصفهان و همدان در این نمایشگاه خبر داد و گفت: همچنین قرار است در طول برگزاری این نمایشگاه؛ چند هیئت تجاری خارجی از کشورهای مختلف از نمایشگاه بازدید و با شرکت های ایرانی وارد مذاکرات تجاری شوند.

ابوالحسنی با بیان اینکه پنجمین نمایشگاه بین المللی صنعت چرم،کیف، کفش و صنایع وابسته در فضائی با مساحت حدود 9 هزار متر مربع بر پا شده است، افزود: در حاشیه این نمایشگاه چهار نشست و کارگاه علمی و تخصصی با حضور استادان دانشگاه ها، متخصصین و صاحبان صنایع چرمی کشور برگزار می شود.

گفتنی است پنجمین ­نمایشگاه بین المللی صنعت چرم، کیف، کفش و صنایع وابستهبا حمایت اتاق اصناف کشور و همکاری انجمن صنایع چرم ایران، اتحادیه چرم و مصنوعات وابسته، اتحادیه کفش دست دوز، اتحادیه کفش ماشینی، اتحادیه سراجان، اتحادیه تولید چرم مصنوعی و انجمن مدیران صنف کفش ایران برگزار می شود .

معرفی دستاوردها، ظرفیت ها و توانمندیهای کارخانه ها، شرکت ها و کارگاههای داخلی، توسعه صادرات و یافتن بازارهای جدید صادراتی، ارائه پتانسیل ها و توانمندیهای صنعت چرم کشور، نمایش آخرین تحولات و دستاوردهای علمی، فنی و صنعتی داخلی و خارجی این حوزه، فراهم آوردن بستر مناسب برای انتقال بیشتر فناوریهای روز به کشورمان، ایجادارتباط‌های تجاری جدید و تقویت روابط قبلی، انتقال دانش، تکنولوژی و تجربیات، آشنائی با الگوهای موفق جهانی درعرصه صنعت چرم، فراهم کردن زمینه های لازم بر ای سرمایه گذاری شرکت های داخلی، خار جی و کارآفرینی و اشتغال پایدار؛ مهمترین اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

ایران با پیشینه سه‌ هزارساله، نخستین­ و قدیمی‌ترین تولیدکننده چرم جهان است. آثار باستانی به یادگارمانده از دوران پیش از میلاد نشان می‌دهد که ایرانیان حدود 1500 سال قبل از میلاد از پوست برای تهیه لباس، کفش و جنگ افزار استفاده می‌کردند. اولین کارخانه چرم‌سازی ایران در سال 1312 در همدان و دومین کارخانه در سال 1314 در تبریز تأسیس شد. در این میان کشوری که صنعت چرم را به رونق و شهرت جهانی رساند ایتالیا بود. البته امروز هم ایران جزو ۳ کشور اصلی در تولید پوست و صادرکننده محصولات نیم ساخته است. همچنین کشورمان یکی از بزرگترین تامین‌کننده‌های صنعت دباغی در جهان در بحث چرم سبک محسوب می شود . البته کارگاه های چرم سازی سبک در ایران بسیار اندک است و از آنجایی که میزان پوست استحصالی بسیار بالاست و میزان مصرف داخلی تنها امکان جذب ۱۰ تا ۱۵ درصد مقدار پوست موجود در بازار داخلی را دارد ، لذا مازاد آن بصورت نیمه ساخته شده صادر می شود.

پنجمین نمایشگاه بین المللی کیف، کفش چرم و صنایع وابسته از امروز تا 4 آبان ماه هر روز از ساعت 9 تا 17 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران آماده بازدید علاقمندان است.

 preloader