نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران میزبان بیش از 3 هزار ناشر داخلی و خارجی


نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران میزبان بیش از 3 هزار ناشر داخلی و خارجی

اخبار نمایشگاه ها 

نشریه رسمی نمایشگاه های بین المللی تهران :

«محسن جوادی» معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسئول برگزاری سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران امروز (چهارشنبه) تصریح کرد، حدود 800 ناشر خارجی از 30 کشور جهان با 137 هزار عنوان کتاب در این نمایشگاه حضور دارند.

جوادی افزود، همچنین 2 هزار و 400 ناشر داخلی با 300 هزار عنوان کتاب نیز در سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران حضور دارند.

جوادی با اشاره به تلاش‌های این وزارتخانه برای تقویت اقتصادی حوزه نشر نیز گفت، تقویت ارتباطات بین‌المللی و دیپلماسی فرهنگی را در نمایشگاه امسال در دستور کار خود قرار دادیم و حضور چین به عنوان کشور میهمان و دیگر کشورها نشان‌دهنده این است که حوزه فرهنگ می‌تواند بسیاری از تحریم‌ها را نقض کند.

وی همچنین بر کاهش تصدی‌گری دولت در برگزاری نمایشگاه کتاب تهران اشاره کرد و افزود، در این زمینه تلاش کردیم اصناف و انجمن‌های حوزه نشر بیشترین همکاری را در برگزاری نمایشگاه کتاب تهران داشته باشند و این موضوع در راستای تاکیدات وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر این موضوع است.

جوادی همچنین درباره آمار ناشران شرکت‌کننده در سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران نیز گفت: در این دوره دو هزار 398 ناشر داخلی با 300 هزار عنوان کتاب در نمایشگاه حضور دارند و در بخش خارجی نیز 800 ناشر خارجی 140 هزار عنوان کتاب به نمایشگاه می‌آورند.

سی و دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران 4 تا 14 اردیبهشت 98 با شعار «خواندن، توانستن» در مصلای امام خمینی (ره) برپا می‌شود.

 preloader