نمایشگاه الکامپ تقویت می شود / برگزاری الکامپهای استانی و منطقه ای


نمایشگاه الکامپ تقویت می شود / برگزاری الکامپهای استانی و منطقه ای

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران، بهمن حسین زاده بعد از ظهر یکشنبه در نشست هماهنگی نمایشگاه الکامپ که با حضور نمایندگان سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور برگزار شد به اهمیت و جایگاه فناوریهای روز در نظام اقتصادی دنیا اشاره کرد و گفت :اکنون تمام جنگها در دنیا در فضای سایبری و مجازی اتفاق می افتد و طی یک دهه اخیر زیرساختهای خوبی در این حوزه در کشور ایجاد شده است .

وی نمایشگاه الکامپ را یک رویداد در سطح بین المللی عنوان کرد و افزود نمایشگاههایی در حوزه نوآوری از جمله الکامپ و سبیت در دنیا برند شده اند و ما باید به فکر گسترش و ارتقای آن باشیم .

مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران بر این نکته تاکید کرد که با همکاری نظام صنفی رایانه ای، وزارت ICT و سازمان فناوری اطلاعات علاقه مندیم تا یک نمایشگاه بین المللی در منطقه یا خاورمیانه داشته باشیم .

وی به علاقه مندی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اشاره کرد و گفت: کشورهای ترکیه، ایران، آذربایجان، روسیه و افغانستان به عنوان کشورهای هدف برای برپایی نمایشگاههای حوزه IT و ICT مدنظر آقای وزیر هستند که ما می توانیم به عنوان نمایشگاه بین المللی ج.ا.ایران با این کشورها تفاهم نامه ای منعقد کرده و فضا تهاتر کنیم .

حسین زاده پیشنهاد داد که به دلیل جذابیت نمایشگاه الکامپ برای مخاطبان زمان و ساعت برگزاری این نمایشگاه در سال 98 افزایش یابد .

وی به این نکته هم اشاره کرد که به دنبال تمهیدات و تسهیلاتی در راستای تغییرات ارزی و کمک به مشارکت در نمایشگاهها قائل شویم .

در بخش دیگری از این نشست محمدباقر اثنی عشری رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای گفت: ما در هر استان ظرفیتهای بزرگی در حوزه الکامپ داریم که این ظرفیتها امکان مشارکت در الکامپ تهران را ندارند و باید به برگزاری نمایشگاه الکامپ در استانها کمک کنیم چرا که ما به نمایشگاهها به قصد درآمد زایی نگاه میکنیم .

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور به فشار تحریمها برای حضور شرکتهای سخت افزاری در نمایشگاه الکامپ اشاره کرد و گفت: به دلیل بحثهای ارزی با مشکلاتی مواجه هستیم که امیدواریم با توجه به تمهیدات اندیشیده شده وضعیت بهبود یابد .

استفاده از رجیستری برای بحث ورود و خروج به نمایشگاه بین المللی تهران و پارکینگ ها از نکات دیگری بود که توسط اعضای نظام صنفی رایانه ای در این جلسه مطرح شد .

 preloader