نمایشگاه توانمندی‌های اقتصادی ایران در بغداد عراق برپا می‌شود


نمایشگاه توانمندی‌های اقتصادی ایران در بغداد عراق برپا می‌شود

اخبار نمایشگاه ها 

نشریه رسمی نمایشگاه های بین المللی تهران :

این نمایشگاه که به مدت چهار روز و تا پنجم اردیبهشت‌ماه در مرکز نمایشگاهی شهر بغداد برگزار خواهد شد، به ارائه توانمندی‌های شرکت‌های ایرانی در حوزه‌های سنگ، برق و الکترونیک، فولاد، آلومینیوم، ایزوگام، خدمات ساختمانی، کاشی و سرامیک و… می‌پردازد تا این شرکت‌ها بازار خود را در کشور‌های همسایه نیز گسترش دهند.

نمایشگاه توانمندی‌های جمهوری اسلامی ایران در بغداد ـ عراق در ۷۰۰ مترمربع فضای مفید نمایشگاهی با حضور ۲۸ شرکت از استان‌های اصفهان، تهران، خراسان رضوی و خوزستان برگزار می‌شود و فرصت‌های بی‌نظیری برای شرکت‌های حاضر ایجاد می‌کند تا با متقاضیان و مشتریان عراقی وارد مذاکره و عقد قرارداد شده و بازار خود را در منطقه توسعه دهند.

در حاشیه برگزاری این نمایشگاه جلسات تجاری B2B پیش‌بینی شده تا شرکت‌های ایرانی بتوانند جزئیات محصولات و خدمات خود را به طرف‌های تجاری عراقی معرفی کنند؛ همچنین شرایطی فراهم آمده تا در این نمایشگاه قراردادهای اولیه تجاری میان شرکت‌های ایرانی و عراقی منعقد شود و پس از نمایشگاه به قرارداد تجاری نهایی تبدیل شود.

نمایشگاه توانمندی‌های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران (ایران پروژه) در حالی در عراق برگزار می‌شود که این کشور طی سال‌های اخیر شرایط سرمایه‌گذاری خارجی و روندهای مبادلات تجاری با کشورهای همسایه به ویژه ایران را تسهیل کرده است.

کشور عراق به تازگی مجموعه‌ای شامل یک‌هزار و ۲۰۰ طرح و پروژه برای سرمایه‌گذاری و همکاری منتشر کرده که بستر خوبی برای ورود شرکت‌های ایرانی به بازار عراق است. موقعیت استراتژیک عراق، تعداد جمعیت آن و قیمت‌های رقابتی از جمله دلایلی هستند که باعث می‌شود عراق مقصد صادراتی ممتازی در منطقه و جهان باشد.

«امتیازات سرمایه‌گذاری قوی، معافیت از مالیات و ضمانت‌ها» از جمله دلایل اصلی جذابیت سرمایه‌گذاری در کشور عراق به شمار می‌رود به این صورت که در عراق سرمایه‌گذار تا ۱۰ سال از مالیات و عوارض معاف خواهند بود و این در حالی است که معافیت مالیاتی ممکن است تا ۱۵ سال نیز تمدید شود.

 

 preloader