بهمن حسین زاده در آیین گشایش دهمین نمایشگاه بین المللی قیر، آسفالت، سیمان و بتن اعلام کرد: رشد 67درصدی صادرات قیر در دو سال اخیر


بهمن حسین زاده در آیین گشایش دهمین نمایشگاه بین المللی قیر، آسفالت، سیمان و بتن اعلام کرد: رشد 67درصدی صادرات قیر در دو سال اخیر

سرپرست شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی در آیین گشایش دهمین نمایشگاه بین المللی قیر، آسفالت سیمان و بتن، از افزایش صادرات قیر به یک میلیارد دلار در سال خبر داد و گفت: این در حالی است که ارزش صادرات قیر ایران در سال 95 حدود 600 میلیون دلار بود
دهمین نمایشگاه بین المللی قیر، آسفالت، سیمان، بتن و ماشین آلات وابسته روز سه شنبه 23 بهمن با حضور 155 شرکت داخلی و خارجی در محل نمایشگاه بین المللی تهران گشایش یافت.
بهمن حسین زاده در حاشیه این نمایشگاه در جمع خبرنگاران گفت: حضور شرکت‌های داخلی و خارجی در این نمایشگاه نسبت به پارسال 40 درصد رشد دارد؛ به گونه ای که با وجود تحریم های ظالمانه اکنون 6 شرکت خارجی از کشورهای ترکیه و انگلستان در این نمایشگاه شرکت کرده اند.
حسین زاده افزود: استفاده از فناوری های جدید توسط شرکت های دانش بنیان می تواند صادرات قیر و مشتقات آن را به کشورهای همسایه منطقه بیش از پیش تقویت کند.
مصرف یک میلیون تن آسفالت در شهرداری تهران
معاون فنی شهرداری تهران نیز در این مراسم، میزان مصرف سالیانه آسفالت در این ارگان را سالی یک میلیون تن اعلام کرد و گفت: هر چه کیفیت آسفالت در معابر ارتقا یابد در مصرف هزینه‌ها صرفه جویی خواهد شد.
ایرج معزی افزود: برای ارتقاء کیفیت آسفالت، شهرداری تهران در حال کنترل روند تولید آسفالت و قیر است تا طبق استانداردهای بین المللی بتوانیم معابر تهران را بازسازی کنیم.
معاون شهردار تهران گفت: کارشناسان شهرداری آسفالت های تولیدی در کارخانه های شهرداری و کیفیت آسفالت سایر شرکت های فروشنده به شهرداری را به دقت کنترل می کنند.
وی با بیان اینکه آسفالت معابر در شهر تهران حداقل باید 10 سال عمر کند، اضافه کرد: هرچند شهرداری تهران در برخی از معابر و اتوبان ها از بتن در زیرسازی استفاده می کند اما به دلیل افزایش قیمت قیر و آسفالت، استفاده از رویه بتنی در برخی از اتوبان ها در دستور کار قرار گرفته است.
به گزارش ایرنا، دهمین نمایشگاه بین المللی قیر، آسفالت، سیمان، بتن و ماشین آلات وابسته تا 26 بهمن ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برپاست.
این نمایشگاه را شرکت آسیا پاسارگاد با مدیرعاملی مهندس مریم توکلیان برگزار کرده است.

 preloader