افتتاح نمایشگاه کتاب پاریس با نمایش ۳۰۰ عنوان در غرفه ایران


افتتاح نمایشگاه کتاب پاریس با نمایش ۳۰۰ عنوان در غرفه ایران

اخبار نمایشگاه ها

نشریه رسمی نمایشگاه های بین المللی:

سی و نهمین دوره نمایشگاه کتاب پاریس ظهر امروز (۲۳ اسفند) در محل نمایشگاه کتاب پاریس در «پورت‌دو‌ورسای» با حضور ۴۵ کشور ازجمله جمهوری اسلامی ایران آغاز به کار می‌کند.

سی و نهمین دوره نمایشگاه کتاب پاریس ظهر امروز (۲۳ اسفند) در محل نمایشگاه کتاب پاریس در «پورت‌دو‌ورسای» با حضور ۴۵ کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران آغاز به کار می‌کند.

سه هزار نویسنده در این دور ۸۰۰ رویداد و فعالیت فرهنگی را برگزار می‌کنند. نمایشگاه از صبح روز جمعه (۲۴ اسفند) در‌های خود را به‌سوی علاقه‌مندان باز می‌کند.

کشور‌های اتحادیه اروپا به‌عنوان میهمان ویژه این دوره از نمایشگاه در فضایی ویژه به فعالیت می‌پردازند و کشور «عمان» نیز به‌عنوان کشور میهمان افتخاری نمایشگاه حضور خواهد داشت. همچنین شهر «براتیسلاوا» به‌عنوان شهر میهمان ویژه این دوره از نمایشگاه حضور دارد.

امسال غرفه کشورمان در مساحت ۲۵ مترمربع و با حضور آژانس ادبی پل به نمایندگی از ناشران مختلف به مذاکره و رایزنی با همتایان خود می‌پردازد. رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در پاریس نیز در برپایی غرفه ایران مشارکت دارد. ۳۰۰ عنوان کتاب در موضوعات ادبیات، دین، دفاع مقدس، ایران‌شناسی، کودک و نوجوان و … در غرفه ایران به نمایش درمی‌آید.

طی روز‌های برگزاری نمایشگاه دیدار‌های متعددی برای قائم مقام نمایشگاه کتاب تهران با نمایندگان کشور‌های حاضر در نمایشگاه از جمله دیدار با یورگن بوس، رییس نمایشگاه کتاب فرانکفورت جهت دعوت به نمایشگاه کتاب تهران، مذاکره با هیئت عمانی و ناشران دیگر کشور‌ها و همچنین روسای نمایشگاه کتاب پاریس ترتیب داده‌ شده است.

انتهای پیام/

 

 preloader