یکم لغایت چهارم آذر ماه:ویترین معرفی محصولات پرکیفیت لوازم خانگی ایرانی در راه است


یکم لغایت چهارم آذر ماه:ویترین معرفی محصولات پرکیفیت لوازم خانگی ایرانی در راه است

نمایشگاه لوازم خانگی تهران از ۱ الی ۴ آذر ۱۳۹۷ به عنوان ویترینی برای معرفی محصولات پرکیفیت لوازم خانگی ایرانی ‌همه ساله با حضور تولیدکنندگان داخلی و خارجی محصولات لوازم خانگی در تهران در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی برگزار می‌شود.

استفاده بهینه از ظرفیت‌سازی‌های سنگینی که در رشته‌های مختلف این صنعت انجام گرفته و کمک به ارتقای درآمدهای ارزی و توسعه صادرات غیرنفتی کشور و توسعه بازار داخل، تقویت روحیه تولیدکنندگان و ترغیب آن‌ها به حضور در بازارهای رقابتی و آشنایی با مسائل تجارت بین‌المللی و همچنین ایجاد شناخت از مقتضیات بازارهای دنیای معاصر با تأکید بر دو اهرم کاهش قیمت تمام‌شده و افزایش کیفیت تولید به عنوان دو عامل اصلی موفقیت صادرکنندگان از مهم‌ترین اهداف این نمایشگاه به شمار می‌روند.‌

تاریخچه برگزاری نمایشگاه لوازم خانگی

انجمن صنایع لوازم خانگی ایران در دوره‌های مختلف با حضور در دیگر نمایشگاه‌ها و بهره‌گیری از فرصت‌هایی که برای نمایش و معرفی محصولات این صنعت وجود داشت حضور مجدانه‌ای داشته و کوشیده مقدمات آشنایی مردم و بازارهای داخلی و بین‌المللی را فراهم آورد که از آن جمله می‌توان به برنامه‌ریزی، سازمان‌دهی و حضور در اولین نمایشگاه تعاونی در اسفندماه 1364، دو نمایشگاه تخصصی صادراتی گرمایش وسرمایش در سال‌های 1372 و 1373، نمایشگاه منتخب کالاهای صادراتی در تیرماه 1377، اولین و دومین نمایشگاه بین‌المللی لوازم خانگی در سال‌های 1380 و 1381، نمایشگاه تخصصی صادراتی صنایع گاز در مهرماه 1382، سومین نمایشگاه بین‌المللی لوازم خانگی در بهمن 1382، چهارمین و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی لوازم خانگی در بهمن‌ماه 1383 و بهمن‌ماه 1384، ششمین نمایشگاه بین‌المللی لوازم خانگی در بهمن‌ماه 1385، هفتمین نمایشگاه بین‌المللی لوازم خانگی در آذرماه سال 1386، هشتمین نمایشگاه بین‌المللی لوازم خانگی در آذرماه 1387، نهمین نمایشگاه بین‌المللی لوازم خانگی در آذرماه 1388، دهمین نمایشگاه بین‌المللی لوازم خانگی در آذرماه 1389، یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی لوازم خانگی در آبان‌ماه 1390، دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی لوازم خانگی در آبان‌ماه 1391، سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی لوازم خانگی در دی‌ماه 1392، چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی لوازم خانگی در دی‌ماه 1393، پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی لوازم خانگی در آذر‌ماه 1394، شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی لوازم خانگی در آذر‌ماه 1395، هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی لوازم خانگی در آذر‌ماه 1396 و بالاخره برنامه‌ریزی، سازماندهی جهت برگزاری هرچه باشکوه‌تر هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی لوازم خانگی در آذرماه 1397 اشاره کرد.

گروه بندی کالایی نمایشگاه لوازم خانگی تهران عبارت است از:

انواع محصولات سرمایشی و گرمایشی‌ شامل یخچال، یخچال فریزر، فریزر، کولر، پنکه، آبسردکن، بخاری، سماور، آبگرمکن، پکیج، شومینه، سیلندرگاز، هیتر.

انواع محصولات صوتی و تصویری شامل تلویزیون، ضبط صوت، رادیو، دی وی دی.

‌انواع ماشین‌های شوینده شامل ‌ظرفشویی، لباسشویی، کهنه شور‌، نواع ظروف‌ چینی، کریستال، بلور، تفلون، چدن، نقره، ملامین، سرامیک، استیل، قوری، کتری، سیلور، لعابی، آبکاری شده‌.

انواع سرویس‌ها و ابزار آشپزخانه شامل قاشق، چنگال، کارد و چاقو، چایخوری و قهوه خوری، ادویه‌دان و نمکدان، جارو و ظروف نگهداری مواد غذایی، سطل، سبد، نردبان، سینک‌.

انواع محصولات پخت و پز‌ شامل اجاق گاز، کباب پز، باربیکیو، سرخکن، مایکروفر، مایکروویو، هواپز

انواع سبد محصولات شامل جاروبرقی، اتو، آبمیوه‌گیری، سشوار، چرخ گوشت، آسیاب، چای ساز، ساعت، چرخ خیاطی، ترازو، قهوه جوش

انواع قطعات شامل انواع الکتروموتور، کمپرسور، شیرکنترل، شیرآلات، ترموکوپل، رگولاتور، جرقه زن، سیم و کلید و پریز، بوردهای الکترونیکى و‌ هواکش.

معرفی مجری نمایشگاه لوازم خانگی

انجمن صنایع لوازم خانگی ایران تشکلی است با سابقه بیش از سه دهه فعالیت هدف‌گرا، مؤثر و بهره‌مند از خرد جمعی با برخورداری از مدیریت دانش محور و جامع‌نگر. این تشکل عناوین «شورای سازندگان وسایل گازسوز و سیلندر گاز مایع» و «شورای صنایع گاز و لوازم خانگی» را پشت سر گذاشته و اکنون با نام «انجمن صنایع لوازم خانگی ایران» فعالیت‌های پرافتخار خود را تداوم می‌دهد.

فعالیت‌های نمایشگاهی انجمن صنایع لوازم خانگی ایران با اجرای نمایشگاه‌های بازرگانی در بهمن سال ١٣۶٢ آغاز شد و با حضور جدی در نمایشگاه دهه فجر دستاوردهای انقلاب اسلامی و مشارکت وسیع در نمایشگاه‌های بین‌المللی بازرگانی دوره‌های دهم تا بیست‌وششم در سال‌های ١٣۶٣ تا ١٣٧٩ تداوم یافت.

انجمن براساس قراردادهایی با مرکز توسعه صادرات ایران در سال ١٣۶٣، یک سالن اختصاصی در ضلع غربی محوطه نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برای استقرار غرفه‌های صنایع وابسته احداث کرد که تا پانزدهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی تهران در سال ١٣۶٨ از آن بهره‌برداری می‌شد.

این تشکل در سال ١٣٧٠ نیز یک سالن اختصاصی (سالن شماره ۶٠) در محوطه نمایشگاهی تهران احداث کرد که این سالن نیز از هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی بازرگانی تهران در سال ١٣٧٠ تا بیست‌ودومین نمایشگاه در سال ١٣٧۵ مورد استفاده قرار می‌گرفت. اجرا، برنامه‌ریزی، سازماندهی و مشارکت واحدهای تولیدکننده لوازم خانگی ایران در نمایشگاه دموتکنیکای کلن آلمان در سال ١٩٩٢ از دیگر اقدامات نمایشگاهی انجمن بود که مورد توجه مسئولان نمایشگاه کلن و مقامات اقتصادی و صنعتی قرار گرفت و آلمان در رابطه با برگزاری این نمایشگاه با دویچه‌وله رادیو دبیرکل انجمن مصاحبه و خبر تفصیلی آن را در دو نوبت پخش کرد.

 

 

 preloader