گزیده ای از اخبار و اطلاعات صنعت نمایشگاهی به قلم داوود آدینه


گزیده ای از اخبار و اطلاعات صنعت نمایشگاهی به قلم داوود آدینه

با یاد و نام خدا و با سلام و احترام ، باعرض تسلیت به مناسبت شهادت حضرت امام محمد باقر (ع) و تبریک عید سعید قربان ،روز بزرگداشت ابوعلی سینا و روز پزشک ، روز جهانی مسجد و روز عرفه ، بخشی از اخبار و اطلاعات صنعت نمایشگاهی و خدمات و ابسته (شماره 95 سال سوم) را به شرح ذیل تقدیم می دارم.
1-پیام آقای دکتر محمدشریعتمداری وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت به مناسبت ۲۶ مردادماه سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی به شرح زیر می باشد. سلام! ای آزادگان سر افراز ! سلام ای اسوه‌های شرف و وجدان سلام بر شما که اسارت را به زندگی راحت ترجیح دادید. زن و فرزند و مادر و پدر را به امید خدا رها و تا قلب دشمن تاختید. تاختید تا سرچشمه توان دشمنِ دون را در خانه بیداد و ظلم و ستمگریش بخشکانید، اما سرنوشت برایتان صبر و انتظار و شکنجه و دشنام و غربت، و پاداش اسارت بدست اشقیاء رقم زده بود. چه شبها که اشک در خلوت اسارتگاه تاریک در کنار چشم شما خشکید. از شما بارها شنیدم که در اسارت مرد در سیاهی دل شب بر مظلومیت مام وطن و در غبطه بحال همرزمان شهید می‌گریست و با گریه بخواب میرفت. درود بر شما آزادگان سرافراز. محمد شریعتمداری
2- نشست آقای مهندس خسروتاج ،معاون محترم صادراتی وزیر صنعت ، معدن و تجارت و ریاست کل سازمان توسعه تجارت ایران به همراه مدیران و معاونین این سازمان با رایزنان، وابستگان بازرگانی و اقتصادی و نمایندگان ۴۴ کشور به منظور تشریح ظرفیت های صادراتی و اولویت های وارداتی ج.ا.ایران برای همکاری با کشورهای طرف تجاری ایران برگزار شد. آقای مهندس خسروتاج در این نشست ابتدا به تشریح آمار تجارت خارجی کشور پرداخت و سپس در خصوص تغییرات اخیر در بخش تجارت خارجی و گروه بندی های جدید کالایی برای واردات از طریق ثبت سفارش کالا با توجه به سوالات سفارتخانه های خارجی و وابستگان اقتصادی کشورهای مختلف در ایران توضیحاتی ارائه کرد.
3- طرح ساماندهی موضوع برند ملی توسط آقای مهندس محمدرضا مودودی معاون محترم سازمان توسعه تجارت و دبیر کمیسیون ملی برند می تواند مدلی موفق برای سایر موارد مشابه از جمله در صنعت نمایشگاهی و خدمات وابسته باشد.امیدوارم آقای مهندس مودودی در مورد صنعت نمایشگاهی نیز با هماهنگی همه ذینفعان ، با لحاظ نمودن سند چشم انداز صنعت نمایشگاهی افق روشن و پایداری را به جامعه صنعت نمایشگاهی هدیه نماید.
4-آقای دکتر عباس قبادی عضو محترم هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران ،آقای قنبری را به عنوان معاون نمایشگاهی و آقای بروجردی را به عنوان مدیر روابط عمومی و امور بین المللی انتخاب نمودند. ضمن تبریک به این عزیزان برایشان آرزوی موفقیت داریم. امیدواریم از تجربیات هردو بزرگوار به نحو شایسته ای بهره مند شویم. برای آقای سعادتی پور، این آزاده سرفراز نیز آرزوی موفقیت داریم.
5-برگزاری دومین دوره نمایشگاه بین المللی خدمات نمایشگاهی و هم چنین اولین کنفرانس صنعت نمایشگاهی و خدمات وابسته در شهر آفتاب با رویکرد آموزش و تشکل ها، فرصت بسیار مناسبی است که همه دست اندرکاران بتوانند در مورد اهداف ،برنامه ها،چالش ها و راهکارهای صنعت نمایشگاهی و خدمات وابسته به گفتگو بنشینند.حال صنعت نمایشگاهی باید همیشه خوش و دست اندرکاران نیز خوشحال باشند.این فرصت ها غنیمت است.
6-شروع دوره های بلند مدت حرفه ای MBAصنعت نمایشگاهی که از مهرماه به صورت رسمی شروع خواهد شد می تواند سرآغاز ورود آموزش به دوره های تحصیلات تکمیلی افراد فارغ التحصیل مقاطع کارشناسی این رشته ها گردد. امیدواریم بعد از موفقیت این دوره بتوانیم در DBA صنعت نمایشگاهی نیز دوره های بلند مدت برگزار نمائیم. دستور اکید آقای مهندس عباسی مدیر عامل محترم مرکز آموزش بازرگانی مبنی بر تمرکز آموزش های صنعت نمایشگاهی انحصارا در نمایندگی تخصصی از اقدامات تحسین برانگیزی است که به عنوان یک فعالیت حرفه ای در مدیریت جدید باید از آن همواره به نیکی یاد کرد.
با احترام مجدد. داود آدینه 26 مرداد 1397

 preloader