کتایون اسکندری کیا خبر داد؛حضور 300 شرکت با شعار حمایت از کالای ایرانی در هوفکس 2018


کتایون اسکندری کیا خبر داد؛حضور 300 شرکت با شعار حمایت از کالای ایرانی در هوفکس 2018

مدیر ستاد اجرایی بیست‌و‌هفتمین نمایشگاه بین‌المللی مبلمان منزل از برگزاری این رویداد صنعت مبلمان کشور با حضور حدود سیصد شرکت داخلی و خارجی خبر داد و افزود: با توجه به نام‌گذاری امسال به حمایت از تولید و کالای ایرانی این شعار را برای نمایشگاه برگزیدیم و در همین راستا بیش‌تر فضای نمایشگاهی به تولیدکنندگان داخلی اختصاص داده شد.

کتایون اسکندری کیا، مدیر ستاد اجرایی بیست‌و‌هفتمین نمایشگاه بین‌المللی مبلمان منزل اظهارداشت: نمایشگاه امسال مبلمان منزل در فضایی بالغ بر 70هزار متر مربع شامل 39000 متر مربع فضای مفید سر‌پوشیده داخلی و خارجی در 20 سالن نمایشگاه شامل سالن های 7، 6، 5، 8و9، 10و11، 18،21 ،20،22، 44-2، 44-1، 40a، 40، 41b، 41، 38b، 38a، 37a، 35، 38، 27، 25A-B-C، 43، ، 31b، 31a برگزار شده و 278شرکت شامل تولیدکنندگان و صادرکنندگان و فعالان بخش‌های مختلف مبلمان منزل در این رویداد مشارکت دارند‌.

اسکندری اذعان داشت‌: از 278 مشارکت‌کننده این رویداد 276 شرکت داخلی و 2 شرکت از نمایندگی‌های کشورهای اسپانیا، بلژیک، ترکیه، تایوان و چین حضور دارند‌.

وی در خصوص برنامه‌های جانبی نمایشگاه اظهار داشت: طبق روال هر ساله در نمایشگاه بیست‌و‌هفتم هم مسابقه ارزیابی محصولات برتر با ساختار جدید در شیوه داوری و رسته‌های کالایی برگزار خواهد شد و داوران براساس معیارها و مشخصات فنی به امتیاز بندی محصولات پرداخته و به برگزیدگان براساس جمع‌بندی امتیازات لوح زرین با تندیس، لوح سیمین و تقدیرنامه اهدا می‌شود‌.

وی معیارها و شاخص‌های وزنی گزینش شرکت‌ها در این جانمایی را این‌گونه برشمرد: دارا بودن پروانه بهره‌برداری از وزارت صنایع یا جواز تولیدی صنفی، صادرکننده مستقیم محصولات‌، عضویت معتبر در اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان مبلمان ایران‌، حضور در نمایشگاه‌های Hofex ( Home Section )  برنده تندیس مسابقه ارزیابی محصولات برتر از نمایشگاه‌های Hofex ( Home SectioN ) و متراژ درخواستی‌.

 

مدیر ستاد اجرایی بیست‌و‌هفتمین نمایشگاه بین‌المللی مبلمان منزل یاد آور شد: در این نمایشگاه از هیات‌های تجاری کشورهای عراق، افغانستان و‌ سوریه به‌ویژه از منطقه کردستان عراق ‌جهت بازدید دعوت شده و امیداوریم این بازدیدها و مذاکرات به امضای تفاهم‌نامه‌های همکاری و البته اجرایی منجر شود.

اسکندری یکی از مهم‌ترین موارد در برگزاری برنامه‌های جانبی نمایشگاه را نگاه حمایتی به کالای ایرانی برشمرد و افزود: اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان مبلمان ایران در برگزاری رویداد این دوره حمایت از کالای ایرانی را اصل اساسی و شعار نمایشگاه برگزیده و در همین راستا بیش‌تر فضای نمایشگاهی به مشارکت‌کنندگان داخلی اختصاص یافته است‌‌.

این فعال صنعت نمایشگاهی کشور در خصوص تسهیلاتی که اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان مبلمان ایران برای اعضا در نظر گرفته افزود: در گزینش شرکت‌ها که براساس شاخص‌های وزنی انجام می‌شود، شرکت‌ها از حیث شناسنامه‌دار بودن، داشتن جوار کسب و پروانه تولید در اولویت گزینش هستند که این امر خیال بازدیدکنندگان و مشتریان نمایشگاه را از کیفیت ‌و بسیاری از شرایط کالای مورد نظر شان آسوده می‌کند‌.

وی در خصوص سایر عناوین نمایشگاهی فیپکو در سال جاری اظهار داشت: نمایشگاه صنعت چوب MEDEX2018))، نمایشگاه مبلمان منزل تهران (2018HOFEX) و مبلمان ادرای (2018HOFEX OFFICE SECTION ) در زمره نمایشگاه‌های امسال ما قرار داشت که جهت برگزاری نمایشگاه صنعت چوب با شرکت آلمانی تفاهم‌نامه همکاری میان اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان مبلمان ایران و بزرگ‌ترین مجری نمایشگاهی کشور آلمان منعقد شد که این امر اتفاق مثبتی برای صنعت ما محسوب می‌شد که متاسفانه به سبب مشکلات اخیر براساس‌ ارزیابی اتحادیه برگزاری این رویداد به سال آینده موکول شد. همچنین مراحل پیش‌ثبت‌نام نمایشگاه مبلمان اداری هم از اواخر شهریور آغاز و از 21 تا 24 دی برگزار خواهد شد.

مدیر ستاد اجرایی بیست‌و‌هفتمین نمایشگاه بین‌المللی مبلمان منزل در خصوص بحث تبلیغات و اطلاع‌رسانی نمایشگاه‌ تصریح کرد: تمام اطلاعیه‌ها و اخبار مرتبط با نمایشگاه در سایت و کانال تلگرامی مختص مشارکت‌کنندگان بارگذاری شده است. همچنین در راستای آگاهی بازدید‌کنندگان و علاقه‌مندان از طریق تبلیغات محیطی، بیلبورد، تبلیغات تلویزیونی و رادیویی و در فضاهای مجاز از جمله اینستاگرام و تلگرام‌، مجلات و نشریات مرتبط با موضوع نمایشگاه در خصوص نمایشگاه اطلاع‌رسانی داشتیم‌.

اسکندری در پایان خاطر نشان کرد: شناسنامه‌دار بودن مشارکت‌کنندگان و نمایش کالاهای با‌کیفیت و دارنده ضمانت ‌برای شرکت فیپکو حائز اهیمت به‌سزایی است و در گزینش شرکت‌ها دقت نظر بسیاری انجام می‌شود؛ به همین جهت ضروری است متقاضیان جهت احراز هویت و شناسایی توان‌مندی صنفی یا صنعتی خود مدارک و مستندات شناسنامه شغلی معتبر از جمله جواز کسب اتحادیه‌های صنفی، پروانه بهره‌برداری وزارت صنایع یا شرکت ثبتی فعال در امر صادرات مبلمان را ارائه کنند‌.

بیست‌و‌هفتمین نمایشگاه بین‌المللی مبلمان منزل‌ HOFEX ( Home Section) از امروز ‌تا 27 مرداد به مدت چهار روز در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران پذیرای علاقه‌مندان به صنعت مبلمان خانگی خواهد بود.

 

 preloader