چهارم شهریورماه؛برپایی نمایشگاه گردشگری هنری همزمان با رویداد اقتصاد و سرمایه‌گذاری گردشگری


چهارم شهریورماه؛برپایی نمایشگاه گردشگری هنری همزمان با رویداد اقتصاد و سرمایه‌گذاری گردشگری
گردشگری هنری

گردشگری هنری در نمایشگاه بین‌المللی اقتصاد و سرمایه‌گذاری گردشگری رونمایی می‌شود.

نمایشگاه اقتصاد و سرمایه‌گذاری گردشگری با عنوان «شهر گردشگر» با حضور مقامات سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از  فردا، چهارم شهریورماه برگزار می‌شود که تا هفتم شهریورماه ادامه دارد.

قرار است همزمان با این رویداد نمایشگاه گردشگری هنری نیز برگزار شود که هدفش بازتعریف گردشگری هنری و کمک به تعمیق این فرهنگ، بر مبنای پتانسیل‌های بزرگ هنر ایران است.

به گفته محبوبه کاظمی ـ مدیر گالری ترانه باران ـ، گردشگری هنری می‌تواند اقتصادی نوین و پرثمر برای کشورمان رقم بزندو حیرت‌انگیز است ما همه این سال‌ها برای تمرکز به این استراتژی غفلت کرده‌ایم. طبق آمار سازمان گردشگری جهانی، ۳۷ درصد گردشگران جهان را گردشگران فرهنگی و هنری تشکیل می‌دهند و اتفاقا بیشترین گردشگرانی که کشور ما جذب می‌کند همین گردشگران فرهنگی و هنری هستند. این افراد به لحاظ مالی ثروتمندتر هستند و پول بیشتری هم خرج می‌کنند. برای آن‌ها خیلی جذاب است که بیایند و از جاذبه‌های فرهنگی و هنری ایران دیدن کنند، بویژه این‌که ایران دو تمدن ایرانی و اسلامی را به طور همزمان دارد و این برای گردشگران خارجی جذاب است ولی ما زیر ساخت‌ها و بسترهای استفاده بهینه از این فرصت را فراهم نکردیم.

ساعت کار نخستین نمایشگاه بین‌المللی اقتصاد و سرمایه‌گذاری گردشگری در ایران مال که جزو پنج مرکز تجاری بزرگ جهان شناخته شده، از ۱۰ تا ۱۹ یکشنبه تا چهارشنبه است.

منبع خبر:خبرگزاری ایسنا

 preloader