کد خبر: 24352
تاریخ انتشار: ۹۷/۰۴/۳۰
زمان انتشار: ۱۰:۱۷ ب.ظ
تعداد نظرات: بدون دیدگاه
خلاصه خبر:

نمایشگاه توانمندی ‌ها و دستاوردهای کارآموزان مرکز فنی و حرفه ‌ای قوچان امروز به مناسبت هفته مهارت ‌آموزی گشایش یافت. رئیس مرکز فنی و حرفه ‌ای قوچان در این مراسم به خبرنگاران گفت: هدف از برپایی این نمایشگاه ترویج آموزش‌ های فنی و حرفه ‌ای و تشویق افراد جویای کار به فراگیری این نوع مهارتها […]
نمایشگاه توانمندی ‌ها و دستاوردهای کارآموزان مرکز فنی و حرفه ‌ای قوچان امروز به مناسبت هفته مهارت ‌آموزی گشایش یافت.

رئیس مرکز فنی و حرفه ‌ای قوچان در این مراسم به خبرنگاران گفت: هدف از افتتاح نمایشگاه توانمندی‌ های فنی و حرفه ‌ای در قوچانبرپایی این نمایشگاه ترویج آموزش‌ های فنی و حرفه ‌ای و تشویق افراد جویای کار به فراگیری این نوع مهارتها است.
سید قاسم موسوی افزود: این نمایشگاه متشکل از ۱۲ غرفه شامل غرفه های مراکز آموزش فنی و حرفه ‌ای دختران و پسران، غرفه ‌های مهارت ‌آموزی در محیط واقعی کار و غرفه ‌های آموزشگاه ‌های آزاد فنی و حرفه ‌ای قوچان است.
وی اظهار داشت: امسال رشته‌ های جوشکاری در و پنجره، جوشکاری گاز، بوم گردی و مهارت‌ های ترکیبی در این مرکز راه ‌اندازی شده است.
وی با بیان اینکه پارسال ۱۱۰درصد پیشرفت در آموزش ‌های این مرکز را شاهد بودیم، گفت: در این مدت ۲۲۰ هزار نفر ساعت در مراکز ثابت، ۴۰ هزار نفر ساعت در دانشگاه ‌ها، ۳۵ هزار نفر ساعت برای بهبود یافتگان زندان، ۷۰ هزار نفر ساعت برای روستائیان و هفت هزار نفر ساعت آموزش برای صنوف داشته‌ ایم.
موسوی اظهار داشت: آموزش ‌های روستایی بر اساس مکاتبات دهیاران و شوراهای روستایی و نیاز روستائیان انجام می‌شود که بیشترین تقاضا در رشته‌ های قالیبافی، تابلو فرش، کیف دوزی و رشته ‌های کشاورزی از قبیل زنبور داری، پرورش قارچ، کشت و کار گیاهان دارویی است.
وی گفت: حدود ۴۵ درصد آموزش‌ های ارائه شده در این مرکز منجر به اشتغال شده است.
شهرستان قوچان در ۱۳۷ کیلومتری شمال غربی مشهد واقع است.

منبع خبر:خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان رضوی

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نام:
ایمیل:
وبسایت:
* نظر:

اخبار نمایشگاه ها
آخرین اخبار
پر بازدیدترین اخبار