کد خبر: 21246
تاریخ انتشار: ۹۷/۰۱/۱۸
زمان انتشار: ۱۰:۱۸ ق.ظ
تعداد نظرات: بدون دیدگاه
خلاصه خبر:

نمایشگاهی از آثار تاریخی ایران با عنوان «ایران مهد تمدن» خرداد سال ۹۷ در شهر آسن هلند برپا می‌شود.نمایشگاهی از آثار تاریخی ایران با عنوان «ایران مهد تمدن» خرداد سال ۹۷ در شهر آسن هلند برپا می‌شود. محمدرضا کارگر مدیرکل امور موزه‌های کشور گفت: هنوز تعداد آثاری که قرار است در این نمایشگاه به نمایش […]
نمایشگاهی از آثار تاریخی ایران با عنوان «ایران مهد تمدن» خرداد سال ۹۷ در شهر آسن هلند برپا می‌شود.نمایشگاهی از آثار تاریخی ایران با عنوان «ایران مهد تمدن» خرداد سال ۹۷ در شهر آسن هلند برپا می‌شود.

محمدرضا کارگر مدیرکل امور موزه‌های کشور گفت: هنوز تعداد آثاری که قرار است در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شود، مشخص نیست اما کمتر از ۲۰۰ اثر تاریخی خواهد بود.

وی ادامه داد: این آثار متعلق به دوره‌های پیش از تاریخ، تاریخی و دوران اسلامی هستند که از موزه ملی ایران گزینش شده‌اند.

ما این آثار را پیشنهاد کرده‌ایم ولی باید توافق نهایی برای انتخاب آن‌ها انجام شود.

پیش از این یادداشت تفاهمی بین موزه ملی ایران و موزه درنفس در شهر آسن هلند در خصوص برگزاری نمایشگاهی از آثار تاریخی ایران در هلند به امضا رسیده بود و رئیس سازمان میراث فرهنگی نیز در سفر خود به هلند که در دی ماه ۹۶ انجام شد، ضمن دیدار با موزه داران هلندی، موافقت خود را با برپایی نمایشگاه آثار ایران در هلند اعلام کرده بود.

مهر

این نمایشگاه در حالی در هلند برپا خواهد شد که روز ۱۷ خرداد موعد نمایش آثار به نمایش گذاشته شده ایران در شهر شانس فرانسه پایان می‌یابد.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نام:
ایمیل:
وبسایت:
* نظر:

اخبار نمایشگاه ها
آخرین اخبار
پر بازدیدترین اخبار