مهندس عباس قبادی مطرح کرد:اختصاص بخش قابل توجه از صادرات مواد غذایی به صنعت شیرینی و شکلات


مهندس عباس قبادی مطرح کرد:اختصاص بخش قابل توجه از صادرات مواد غذایی به صنعت شیرینی و شکلات

مهندس عباس قبادی، عضو محترم هیأت مدیره و سرپرست شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران به مناسبت برگزاری هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی ماشین‌آلات و مواد اولیه بیسکوئیت، شیرینی و شکلات ایران پیامی به این شرح صادر کرد:  صنعت شکلات ایران در چهار دهه اخیر پیشرفت چشم‌گیری داشته، اما هنوز از ظرفیت بالایی برای ایجاد اشتغال و بالابردن حجم صادرات غیرنفتی کشور برخوردار است. خوشبختانه قدمت نسبی صنعت شیرینی و شکلات در ایران باعث شده که بخش زیادی از زنجیره ارزش افزوده این صنعت از مواد و ماشین‌آلات تولید و بسته‌بندی تا امکانات توزیع و فروش و منابع انسانی در ایران خصوصا در گروه‌های صنعتی که در این زمینه بسترسازی کرده‌اند، به حد قابل قبولی برسد.

با توجه به این‌که صادرات به عنوان موتور محرکه اقصاد و رمز بقای کشورها در بازارهای جهانی نقش مهمی را در عرصه اقتصاد ایفا می‌کند و بنگاه‌های تولیدی را قادر می‌سازد از محدودیت‌های بازار داخلی رها شده و با توسعه صادرات بازارهای جهانی را مدنظر قرار دهند. صنایع غذایی از مهم‌ترین بخش‌های تولید در اقتصاد ملی هر کشور محسوب می‌شود و صنعت شکلات و شیرینی ایران با توجه به پتانسیل‌های بالای تولید و صادرات و همچنین تأمین نیازهای داخلی کشور از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. از این‌رو بخش قابل توجهی از صادرات صنایع غذایی به صنعت شیرینی و شکلات اختصاص دارد و زمینه اشتغال تعداد کثیری به‌طور مستقیم یا غیر مستقیم فراهم شده که خود گواهی بر اهمیت این صنعت است.

برپایی هفدهمین نمایشگاه بین‌الملی شیرینی و شکلات ایران با توجه به تجربه‌های قبل، اهداف بازرگانی و تخصصی بیش از پیش مد نظر قرار گرفته و سعی شده با برنامه‌های صحیح و مؤثر شرایط لازم جهت جذب شرکت‌های کاملأ مرتبط با موضوع نمایشگاه و بازدید متخصصان این رشته از صنعت فراهم آید. برخی از این اهداف معرفی آخرین دستاوردهای داخلی و خارجی صنعت شیرینی و شکلات و صنایع وابسته، تبادل اطلاعات و فناوری بین شرکت‌های داخلی و خارجی، جذب سرمایه‌گذارهای خارجی و سرمایه‌گذاری‌های مشترک در رابطه با صنعت شیرینی و شکلات بین تجارهای داخلی و خارجی، رونق‌بخشیدن بیش‌تر به صنعت داخلی، آگاهی‌بخشیدن محصولات نهایی به بازدیدکنندگان عمومی است.

در این راستا شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران با ایجاد فضا و امکانات مناسبی در جهت برپایی نهمین نمایشگاه بین‌المللی شیرینی و شکلات از تلاش‌هایی که جهت برپایی این نمایشگاه و بهبود کیفیت آن صورت گرفته صمیمانه قدردانی کرده و از همه صاحبان صنایع، شرکت‌ها و مؤسسات بین‌المللی که کالا و خدمات خود را عرضه کرده‌اند، سپاسگزاری و توفیق ایشان را از درگاه خداوند متعال مسئلت می‌نماید.

 preloader