رضا محمودیان، مدیر کارخانه فرش سورنا: ویژگی اصلی فرش سورنا شباهت به فرش دستباف است


رضا محمودیان، مدیر کارخانه فرش سورنا: ویژگی اصلی فرش سورنا شباهت به فرش دستباف است

شرکت صنایع فرش سمند رخ با بِرند «فرش سورنا» و بیش از 35 سال سابقه فعالیت در صنعت فرش، از برندهای معتبر و نام‌آشنا در این صنعت در ایران به شمار می‌رود. ظرافت در طراحی و بافت موجب شده محصولات این شرکت شباهت بسیاری با فرش‌های دستباف داشته و تشخیص را برای مصرف‌کننده سخت کند. این مجموعه موفق تاکنون در نمایشگاه های بین‌المللی دموتکس ترکیه به مدت ٢ سال حضور پیاپی داشته و تنها سفیر ایران در نمایشگاه دموتکس چین ٢٠١٨ هم بوده است‌. برگزاری دهمین نمایشگاه بین‌المللی فرش ماشینی بهانه‌ای شد تا با مهندس رضا محمودیان مدیر توانای کارخانه فرش سورنا گفت‌وگو کنیم.

 

لطفا از تاریخچه تاسیس و سابقه شرکت سمندرخ بگویید.

شرکت فرش سمند رخ در سال ۱۳۷۵ به‌منظور تولید فرش ماشینی نزدیک به فرش دستباف در شهرستان آران و بیدگل تأسیس شد. هیات موسس این شرکت سابقه‌ای ۱۵ ساله در زمینه تولید فرش دستباف داشتند و به همین خاطر فرش‌های تولیدی این شرکت با هدف زیبایی، کیفیت، دوام و شباهت به فرش دستباف تولید می‌شوند.

سمندرُخ چه نوع فرش‌هایی تولید می‌کند و وجه تمایز آن نسبت به دیگر تولیدکنندگان چیست؟

گروه صنعتی سمندرخ در ابتدای کار خود را با تولید فرش‌های 440 و 500 شانه ممتاز آغاز کرد. این فرش‌ها با استفاده از مواد اولیه آکریلیک مرغوب و با برند تجاری راذین مشهد تولید می‌شدند. با ورود تکنولوژی جدید فرش نزدیک به دستباف، گروه صنعتی سمندرخ یک دستگاه ۷۰۰ شانه از Van de Whileبه عنوان بهترین برند اروپایی خریداری کرد و با نصب آن در کارخانه، این گروه هم به تولیدات اضافه شد. تولیدات ۷۰۰ شانه سمندرخ با استفاده از نخ‌های با لطافت محصول کشور ترکیه و نام تجاری سورنا در واحد مجزا به بازار عرضه شدند. در سال 1393 شرکت سمندرخ در راستای بهبود فن‌آوری تولیدات خود، دستگاه هزار شانه ده رنگ هم از شرکت وندویل بلژیک خریدند. این دستگاه که آخرین دستاورد روز در زمان خودش بود و با اضافه‌شدن آن به شرکت، فرش هزار شانه با تراکم سه‌هزار و برای نخستین بار با ده رنگ واقعی به تولیدات این گروه صنعتی افزوده شد. ‌اکنون گروه صنعتی سمند رخ با برند تجاری سورنا و تجربه بیش از 35 ساله مدیران و به‌کارگیری 60 نفر کارکنان متخصص در سه واحد تولیدی مجزا مشغول تولید فرش 700 شانه و هزار شانه ده رنگ،  1200 شانه با بهترین مواد اولیه و به‌روزترین تکنولوژی دنیا است.

 

گروه صنعتی سمندرخ تاکنون موفق به دریافت چه گواهینامه‌ها و تقدیرهایی شده است؟

فرش سورنا اولین دارنده ١٢ گواهینامه بین المللی در صنعت فرش ماشینی و همچنین اولین شرکت فرشی است که موفق به دریافت گواهینامه تخصصی فرش ماشینی شده است. مجموعه ما طی سال‌های گذشته موفق به دریافت برترین گواهینامه‌های استاندارد بین‌المللی شده که ازجمله می‌توان نشان استاندارد ملی ایران، نشان استاندارد و مطابقت اتحادیه اروپا، گواهینامه‌های  ISO 90001  وISO10002   و بسیاری گواهینامه‌های معتبر داخلی را نام برد .

به نظر شما فرش سورنا چه ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارد که مشتریان را به خرید آن ترغیب کند؟

در فرش‌های سورنا از الیاف و مواد اولیه مرغوب و استاندارد و بهترین مواد اولیه جهان استفاده می‌شود. در عین ‌حال این محصولات با طرح‌ها و نقش‌ها و رنگ‌های اصیل ایرانی و طبق استانداردهای بین‌المللی تولید می‌شوند. در نهایت اما مهم‌ترین ویژگی این فرش‌ها، رنگ‌بندی منحصربه‌فرد و نزدیکی آن به فرش دستباف است. دیگر ویژگی فرش‌های سورنا استفاده از طرح‌ها و نقش‌های انحصاری است که می‌تواند هر سلیقه‌ای را راضی نگه دارد.

 preloader