مدیرکل مطبوعات داخلی اعلام کرد:احتمال برگزار نشدن نمایشگاه مطبوعات به دلیل شرایط اقتصادی


مدیرکل مطبوعات داخلی اعلام کرد:احتمال برگزار نشدن نمایشگاه مطبوعات به دلیل شرایط اقتصادی

خبرگزاری فارس: تکلیف برپایی نمایشگاه مطبوعات هنوز مشخص نشده است/ به فکر موارد جایگزین هستیم

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: امسال با توجه به شرایط اقتصادی به گزینه برگزار نکردن جشنواره مطبوعات فکر می‌کنیم که البته هنوز قطعی و نهایی نشده است.

«سیدمحمدرضا دربندی» مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: موضوع برگزار نشدن جشنواره مطبوعات امسال را من در جلسه خانه‌های مطبوعات اعلام کردم و قرار است درباره آن بحث و مشورت شود.

وی افزود: با توجه به اینکه برگزاری جشنواره مطبوعات هزینه سنگین و گزافی را برای معاونت مطبوعاتی دارد و هم مطبوعات و خبرگزاری‌ها باید هزینه‌های بسیاری برای برپایی غرفه و دکور و حمل و نقل بپردازند، بهتر است با توجه به شرایط اقتصادی موجود جشنواره را برگزار نکنیم و در حقیقت روی گزینه برگزار نکردن جشنواره مطبوعات به صورت جدی فکر می‌کنیم.

وی ادامه داد: موضوع دیگر نیز مربوط به رسانه‌های استانی ماست که با حضور در جشنواره مطبوعات فضای متفاوتی برایشان رقم می‌خورد که با برگزار نشدن آن این امکان علی‌رغم هزینه سفر و اسکان و غیره برایشان فراهم نخواهد بود.

دربندی تاکید کرد: با توجه به رویداد، تصمیم گرفتیم که چند نمایشگاه استانی برگزار کنیم و در هر استان کاری را انجام بدهند تا با این کار هم جشنواره در استان‌ها برگزار شود و هم از هزینه‌ها کاسته باشیم. البته باز هم می‌گویم که این تصمیم هنوز قطعی نشده و پش از برگزاری جلسه و تصمیم‌گیری نهایی، نتیجه مشخص خواهد شد.

منبع خبر:خبرگزاری فارس
 preloader