مدیرکل فرهنگ و ارشاد کردستان:هشتمین نمایشگاه کتاب سنندج مهرماه امسال برگزار می شود


مدیرکل فرهنگ و ارشاد کردستان:هشتمین نمایشگاه کتاب سنندج مهرماه امسال برگزار می شود

هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب در سنندج برپا می‌شود

جلال قلعه‌شاخانی صبح امروز در جلسه ستاد برنامه‌ریزی برپایی هشتمین نمایشگاه کتاب استانی در این شهر اظهار داشت: این دوره از نمایشگاه کتاب به‌صورت بین‌المللی و همزمان از 18 تا 23 مهر امسال در سنندج برپا می‌شود.

وی گفت: بعد از اعلام فراخوان ثبت‌نام، 572 ناشر مطرح کشوری برای شرکت در این نمایشگاه اعلام آمادگی کرده‌اند و همچنین زمینه شرکت تمام ناشران استانی نیز در این نمایشگاه فراهم است و تلاش می‌شود این دوره از نمایشگاه کتاب استانی با حضور کلیه ناشران استان باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان با اشاره به هماهنگی‌های انجام‌شده تصریح کرد: تلاش می‌شود تا ناشران کشورهای همجوار همچون افغانستان، سوریه، لبنان، مصر و اقلیم کردستان عراق در هشتمین نمایشگاه کتاب کردستان حضور پیدا کنند.

وی ادامه داد: امیدواریم این دوره از نمایشگاه کتاب استانی دربردارنده تازه‌های نشر و جوابگوی نیاز مخاطبین باشد و فرصت مناسبی برای فعالان و دوستداران کتاب، کتابفروشان و کتابخوانی فراهم کند.

قلعه‌شاخانی افزود: با توجه به اینکه این دوره از نمایشگاه کتاب همزمان با ماه مهر و آغاز سال‌تحصیلی دایر می‌شود، تلاش شده است زمینه حضور ناشران کتاب دانشگاهی و آموزشی نیز بیش از پیش فراهم باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان خاطرنشان کرد: ستاد اجرایی برگزای این دوره از نمایشگاه کتاب استانی از شهریورماه جاری در راستای هر چه بهتر برگزار شدن آن فعال شده و با بررسی کم و کاستی‌های دوره‌های گذشته، امیدواریم این دوره شاهد نمایشگاهی درخور توجه همراه با استقبال مردم فرهنگی استان باشیم.

منبع خبر:خبرگزاری تسنیم

 preloader