مدیرعامل فرش «سروش پایتخت»:فرش بامبو برگرفته از دل طبیعت،در نمایشگاه امسال رونمایی می شود


مدیرعامل فرش «سروش پایتخت»:فرش بامبو برگرفته از دل طبیعت،در نمایشگاه امسال رونمایی می شود

بسیاری از مشتریان ترجیح می‌دهند برای آن‌که خیال‌شان از کیفیت و جنس فرش راحت باشد، سراغ تولیدکنندگان خوشنام بروند. یکی از این تولیدکنندگان، شرکت فرش سروش پایتخت است که در طول 12 سال فعالیت توانسته محصولاتی باکیفیت و زیبا به مشتریان خود عرضه کند.

رحمان سعیدی، مدیر عامل فرش سروش پایتخت، ضمن فعالیت به عنوان تولیدکننده، در اتحادیه فرش ماشینی و موکت تهران هم نقش موثری دارد. وی از رونمایی فرش بامبو توسط این شرکت در دهمین نمایشگاه بین‌المللی انواع کفپوش، موکت و فرش ماشینی و صنایع وابسته خبر داد و گفت: شرکت ما اولین شرکت تولیدکننده فرش نانو در کشور بوده و برای نمایشگاه این دوره هم فرش بامبو را – که از نظر کیفی دارای دوام و ماندگاری بالایی است – به عنوان باصرفه‌ترین و باکیفیت‌ترین فرش‌های موجود در بازار در معرض دید بازدیدکنندگان نمایشگاه فرش ماشینی قرار خواهد داد.

مدیر عامل فرش سروش پایتخت درخصوص سابقه فعالیت حرفه‌ای خود‌ اظهار داشت: حدود 24 سال در عرصه تولید فرش ماشینی فعالیت دارم و شرکت فرش سروش پایتخت را 12 سال پیش راه‌اندازی کردم. در این مجموعه روز به روز در تلاش بودیم تا در تولید محصولات‌مان به‌روز عمل کنیم‌ و نیاز مصرف‌کننده را سر‌لوحه فعالیت خود قرار دادیم. محصولات شامل طیف وسیعی از فرش‌های ماشینی فانتزی و سنتی در ابعاد 1000 تا 1200 شانه است و حرکت در مسیر بر مبنای نیاز بازار موجب شده تا هنر و صنعت را با هم در آمیخته و با تلفیق این دو مقوله با نوآوری و طرح‌های به‌روز برای نخستین بار فرش نانو را به بازار فرش ماشینی ارائه دهیم.

وی در خصوص خواص این فرش اظهار داشت: فرش نانو به دلیل خاصیت دفع مایعات، ضد لکه هستند. چنان‌چه لکه‌ای روی فرش ایجاد شود، به‌راحتی و با تابش نور خورشید از بین خواهد رفت. از سوی دیگر، هدایت الکتریکی ذاتی در الیاف فرش نانو مانع ایجاد الکتریسیته ساکن خواهد شد. در مقایسه با فرش‌های اکرلیکی که حدود 50 الی 60 سال در کشور استفاده می‌شود و به‌صورت طبیعی مشکل پُرزدهی دارند، این مشکل در فرش نانو به‌مراتب کم‌تر مشاهده می‌شود.

وی در خصوص مشارکت در نمایشگاه‌های خارجی اظهار داشت: بِرند ما در نمایشگاه‌های خارجی بسیاری حضور داشته و با توجه به اهمیت مقوله صادرات همواره در تلاش بوده‌ایم که نیاز جامعه مصرفی را بررسی کنیم و بر اساس همین نیاز‌سنجی اکنون دو طیف مجزا از فرش‌های سنتی و مدرن را در رنگ‌بندی‌های متنوع، طراحی و به بازار عرضه کرده‌ایم که پاسخ‌گوی طیف وسیعی از نیاز مصرف‌کنندگان است‌.

سعیدی ادامه داد: برای نمایشگاه این دوره از فرش بامبو رو‌نمایی کرده‌ایم. این فرش از طبیعت گرفته ‌شده و به همین دلیل دوام و ماندگاری بیش‌تری دارد. فرش بامبو از باصرفه‌ترین و باکیفیت‌ترین فرش‌های موجود در بازار است و تنها دلیل و معقول‌ترین علت پایداری و دوام این فرش حصیری می‌تواند ساقه‌های بامبو باشد که در میان آن جای گرفته و به سبب دارا بودن نخ بامبو و الیاف ویسکوز گیاهی حساسیت کم‌تری برای مصرف‌کننده ایجاد می‌کند‌.

وی افزود: با توجه به بررسی‌هایی که کارشناسان ما انجام داده‌‌اند، عمده واردات فرش از کشورهای ترکیه و هند به خاطر فانتزی و مدرن‌بودن فرش‌های این دو کشور است و در همین راستا بر آن شدیم این ایده را در کشور خودمان پیاده کنیم.

مدیر عامل فرش سروش پایتخت یادآور شد: هنر فرش ماشینی روز به روز در کشور در حال رشد است و به نوعی همگام با فرش دستباف رو به جلو در حرکت هستیم. بر این باورم که روح یک انسان در فرش دستباف دمیده شده و تلفیقی از هنر و صنعت است که باعث کارآفرینی و ارز آوری برای کشور می‌شود، ولی به سبب هزینه‌های بالای آن فرش ماشینی در حال حاضر در سبد خرید مردم قرار گرفته است.

وی با گلایه از عملکرد مسئولان افزود: متاسفانه با توجه به ارزشی که فرش در اقتصاد کشور دارد، مسئولان هیچ‌گونه توجهی به این بخش ندارند و در تامین مواد اولیه نه تنها هیچ حمایتی نمی‌شود بلکه با سنگ‌اندازی‌های بی‌مورد موجب تعطیلی بسیاری از واحدهای تولیدی یا کاهش تولید فعالان این بخش شده‌اند و در صورت‌ ادامه این روند، آینده بسیار بدی را در این صنعت شاهد خواهیم بود.

وی به عنوان نائب رئیس اتحادیه فرش ماشینی و موکت تهران اظهار داشت: ما چندین بار با وزارت صنعت و معدن نامه‌نگاری‌هایی برای حل مشکلات این صنعت داشتیم که متاسفانه راه به جایی نبردیم و با وجود این‌که چندین بار درخواست وقت ملاقات داشتیم، هیچ‌گاه حاضر به همکاری با ما نشدند‌.

مدیر عامل فرش سروش پایتخت ادامه داد‌: حدود 12 سال است در این اتحادیه مشغول فعالیت هستم و از نزدیک شاهد تلاش اعضا جهت پیشبرد و رفع مشکلات صنعت فرش ماشینی بوده‌ام. البته مشکل ما در این حد باقی نمانده و در برگزاری نمایشگاه‌ها هم متاسفانه مجریان نمایشگاهی از کمک اتحادیه‌ها استفاده نمی‌کنند و نمونه بارز این عدم همکاری را می‌توان در برگزاری نمایشگاه‌ها با عناوین مشابه و فاقد اثر‌گذاری در سایت‌های دیگر نمایشگاه به‌طور همزمان دید. امیدواریم با همکاری متولیان امر از این بی‌برنامگی‌ها جلوگیری شود، چون برگزاری نمایشگاه‌های مشابه در سایت‌های مختلف نمایشگاه تنها موجب آسیب صنعت شده و مشارکت‌کنندگان و تولیدکنندگان بخش‌های مختلف را متحمل هزینه‌های هنگفت و بدون هیچ‌گونه بازخوردی می‌کند‌.

 

 preloader