15 تا 18 شهریورماه جاری اتفاق می افتد؛متنوع ترین نمایشگاه برای مادران و کودکان در نمایشگاه بین المللی تهران برپا خواهد شد


15 تا 18 شهریورماه جاری اتفاق می افتد؛متنوع ترین نمایشگاه برای مادران و کودکان در نمایشگاه بین المللی تهران برپا خواهد شد

 

نمایشگاه بین المللی تهران از 15 تا 18 شهریورماه جاری میزبان نمایشگاهی متنوع برای مادران، نوزادان و کودکان است که در آن هر چه را که مادران باید از قبل از تولد فرزندشان بدانند تا انواع خدمات مختلف آموزشی و بهداشتی، کالاها و صنایع مختلف نوزادان و کودکان در معرض دید علاقمندان قرار می گیرد.

– به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران به نقل از ستاد خبری نهمین نمایشگاه بین المللی مادر، نوزاد و کودک :در این نمایشگاه شرکت های مختلف تولیدی، خدماتی و صنایع وابسته داخلی و خارجی، جدید ترین و نوین ترین کالاها، تولیدات و دستاوردهای این حوزه را طی چهار روز ارائه و در معرض دید علاقمندان قرار می دهند.

براساس این گزارش، در نهمین نمایشگاه بین المللی مادر، نوزاد و کودک ، شرکت ها و نمایندگی هایی از کشورهای هلند، آلمان، ترکیه، چین، ایتالیا، ژاپن، بلژیک، اسپانیا، امارات و انگلستان و … حضور خواهند داشت.
علی محتشم امیری رئیس ستاد برگزاری نهمین نمایشگاه بین المللی مادر، نوزاد و کودک در این خصوص گفت: امروزه نوزادان و کودکان سرمایه‌های معنوی، معماران سازندگی، مولدان مایحتاج زندگی و آموزندگان دانش و پژوهش آینده جامعه و کشور هستند و لذا مراقبت در تربیت، سلامت، رشد و تکامل فکری، ایمنی آنها امری ضروری و حیاتی است.
ایشان با بیان اینکه اهمیت و توجه به نیازها و خواسته‌های کودکان می‌تواند جامعه را در برابر آسیب‌های مختلف ایمن سازد، افزود: در دنیای امروز و دغدغه‌های زندگی ماشینی و صنعتی اعم از اشتغال مادران، ترافیک، آلودگی هوا و سایر مشکلات موجود، لزوم استفاده از تکنولوژی و تجهیزات را بیش از پیش پُر رنگ کرده است.
وی اضافه کرد: یکی از فرصت های بسیار مهم در معرفی و شناسایی توانایی‌ها و قابلیت‌های واحدهای تولیدی، تجاری و خدماتی، حضور در نمایشگاهها است، مشارکت و حضور در نمایشگاه موجب می‌شود تا توانمندی واحدها و بنگاه‌های مختلف تولیدی به معرض نمایش گذاشته شده و زمینه برای دست یافتن به بازارهای جدید فراهم شود.
محتشم امیری افزود: همچنین با توجه به پیشرفت فناوری و الکترونیکی شدن محیط پیرامون کودکان، آموزش آینده سازان این سرزمین در زمینه هایی چون مفاهیم ساده اقتصادی و بانکی، شناخت مفاهیم سرمایه‌گذاری، خدمات نوین بانکداری الکترونیکی،  فرهنگ پس‌انداز، ارتقا حس استقلال کودک  و مفاهیم دیگری از این دست، یکی از نیازهای اساسی  برای کودکان در عصر حاضر است و  از همین روی در نمایشگاه سال جاری برای نخستین بار این مفاهیم توسط بانکهای کشور در نمایشگاه به کودکان آموزش داده می شود.
به گفته وی، بر این اساس نهمین نمایشگاه بین‌المللی مادر، نوزاد و کودک “MBC 2018 ” در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می شود تا فعالان و صاحب‌نظران این حوزه در محیطی تجاری و تخصصی گردهم آمده و با یکدیگر به تبادل تجارت و دانش بپردازند.
این گزارش می افزاید:
در نهمین نمایشگاه بین المللی مادر، نوزاد و کودک؛ کالاها و وسایل کامل سیسمونی، مبلمان اتاق خواب نوزاد و کودک و وسایل خواب بچه، خدمات مختلف مراکز پزشکی- درمانی مادر، نوزاد و کودک و تجهیزات مربوطه، لوازم بهداشتی و درمانی وشوینده ها، مراکز مربوط به آموزش دوران بارداری، زایمان و تنظیم خانواده، مکمل های غذایی، پوشاک مادر، نوزاد و کودک(مربوط به دوران بارداری)، کالسکه و کلیۀ وسایل مرتبط به حمل و حفظ ایمنی نوزاد و کودک، نشریات، کتاب ها و تمام خدمات اطلاعاتی مربوط به مادران و کودکان، شرکت های خدماتی مربوط به نگهداری و پرستاری از کودک و نوزاد، مهدکودک ها و مراکز آموزشی مربوط به کودکان، لوازم خانگی مربوط به نوزاد و کودک، وسایل فانتزی و تزئینی مربوط به مهمانی ها و جشن کودکان، وسایل ورزشی، تفریحی و پارکی، سازمانهای غیردولتی حامی مادر و کودک، انواع اسباب بازی(اسباب بازی های نرم و عروسک، اسباب بازی های کنترلی و ماشینی، اسباب بازی های آموزشی، خلاقانه و سرگرمی ها، بازی های رایانه ای) ارائه و در معرض دید علاقمندان قرار خواهد گرفت.
توجه ویژه به مسائل مختلف رفاهی، درمانی و بهداشتی مادران، نوزادان و کودکان، رقابت بین تولید کنندگان و عرضه کنندگان کالاها و خدمات در این حوزه، بازاریابی و بازارسازی، توجه به تولیدات داخلی و تبادل تجربیات بین تولیدکنندگان و عرضه کنندگان خدمات داخلی و خارجی این حوزه ، از جمله مهمترین اهداف برگزاری” نهمین نمایشگاه بین المللی مادر، نوزاد و کودک” است.
در این نمایشگاه همچنین گروه های مردم نهاد( NGO) و سازمان های غیردولتی حامی مادرو کودک، مهدکودک ها و مراکز آموزشی مربوط به کودکان، شرکتهای خدماتی مربوط به نگهداری و پرستاری از کودک و نوزاد و نشریات، کتاب ها و کلیه خدمات اطلاعاتی مادران و کودکان نیز حضور دارند.
برپایی غرفه های ویژه برای معاینه رایگان کودکان و نوزادان، معاینه جسمی، بینائی سنجی و چشم پزشکی، تست هوش و دیگر مسائل مربوط به سلامتی کودکان و نوزادان؛ از دیگر برنامه های نهمین نمایشگاه بین المللی مادر، نوزاد و کودک است.
نهمین نمایشگاه بین المللی مادر، نوزاد و کودک(MBC 2018) از 15 تا 18 شهریور ماه هر روز از ساعت 10 تا 18 در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران، آماده بازدید علاقمندان خواهد بود.
 preloader