شامگاه شنبه در کرج؛معصومه ابتکار در مراسم اختتامیه نمایشگاه اقوام به موضوع دختران شین آبادی پرداخت


شامگاه شنبه در کرج؛معصومه ابتکار در مراسم اختتامیه نمایشگاه اقوام به موضوع دختران شین آبادی پرداخت

معصومه ابتکار شامگاه شنبه در حاشیه اختتامیه نمایشگاه اقوام ایرانی در تالار میلاد کرج در گفت وگو با خبرنگاران، افزود: امروز نشستی با دختران شین آبادی داشتم، پیش از این دیدار از طریق بخش های مختلف، گزارشی در مورد وضعیت این دختران تهیه کرده بودم و فردا در دولت این گزارش را ارائه خواهم داد.
وی اضافه کرد: وزارت بهداشت اقدامات گسترده ای برای بهبود وضعیت جسمانی دختران شین آبادی انجام داده که تاکنون بیش از 340 مورد عمل جراحی بر صورت آنها صورت گرفته، اما هنوز مشکلاتی دارند.
ابتکار گفت: صحبت های این دختران، وکیل و خانواده ها را شنیدیم و بر اساس اعلام مشاور امور بانوان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار شد که این مشاوره ها ارایه شود.
وی ادامه داد: دختران شین آبادی درخواست کمک برای درس های خود داشته اند که به همین منظور وزیر آموزش و پرورش دستور داده است که در تابستان امسال برنامه های کمک درسی به آنها ارایه شود.
معاون رییس جمهوری افزود: در دیگر موارد مطرح شده نیز اقداماتی انجام خواهیم داد و این موضوع و گزارش های جمع آوری شده فردا به دولت ارائه می شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات صورت گرفته در خصوص موضوع تجاوز به دختران در ایرانشهر، گفت: پیگیری های زیادی در این خصوص از قوه قضاییه و استانداری داشته ایم و حتما با مقصران این حادثه برخورد شود.
ابتکار خاطر نشان کرد: چیزی که در این بین برای ما اهمیت بسیاری دارد موضوع لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت است که به این منظور نشست های تخصصی با قوه قضاییه داشته ایم و تمامی هماهنگی های لازم صورت گرفته و منتظر تائید نهاییی ریاست قوه قضاییه هستیم.
وی در پاسخ به سوالی درباره مختومه شدن پرونده اسید پاشی اصفهان، گفت: خبر دقیقی در این خصوص ندارم، اما اگر اینگونه باشد تنها می توانم بگویم که خیلی متاسفم.
معاون رییس جمهوری همچنین گفت: روش ما الگوی ایرانی – اسلامی است و از خرد جمعی جامعه بشری، تجربه و دستاوردهای موجود در این خصوص نیز استفاده خواهیم کرد.
آتش ‌سوزی در مدرسه دخترانه روستای شین‌آباد از توابع شهرستان پیرانشهر در تاریخ 15 آذر ماه سال 91 به دلیل نقص تجهیزات گرمایشی رخ داد و در این حادثه ۲۹ دانش‌ آموز دختر دچار سوختگی شدند.

منبع خبر:ایرنا

 preloader