سید طهمورث افضلی رییس هیات مدیره شرکت فراز کاویان: صنایع غذایی تا 5 سال دیگر، حتما باید به سمت اتاق تمیز بروند


سید طهمورث افضلی رییس هیات مدیره شرکت فراز کاویان: صنایع غذایی تا 5 سال دیگر، حتما باید به سمت اتاق تمیز بروند

شرکت فرازکاویان از شرکت‌های توانمند ایرانی است که به تولید دستگاه‌های پرده هوا و تجهیزات اتاق‌های تمیز می‌پردازد. این شرکت سال‌هاست خدمات خود را به تولید کنندگان صنایع غذایی ارایه می‌دهد و امسال هم محصولات جدید خود را به نمایشگاه آورده است. با سید طهمورث افضلی رییس هیات مدیره و مدیر بازرگانی خوشفکر و مجرب شرکت فراز کاویان در مورد فعالیت‌های این شرکت گفت‌وگو کرده‌ایم که می‌خوانید.
فراز کاویان چگونه تاسیس شد؟
پس از حضور در پروژه‌ تحقیقاتی بزرگی در وزارت جهاد کشاورزی، به دلایلی از این وزارتخانه بیرون آمدم. سپس با چند نفر از دوستان شرکتی را تاسیس کردیم و ابتدا به سراغ بسته‌بندی مرغ رفتیم. حدود 6 ماه به دنبال مجوزها و مسایل اداری آن بودیم و در این فاصله که الزاما راه‌اندازی کسب و کار خود را پیگیری می‌کردیم با پرده هوا آشنا شدیم. گرفتن مجوزها به طول انجامید و در این مدت نحوه طراحی و تولید هوا را کامل شناسایی کردیم که یک سال کارهای تحقیقاتی به طول انجامید.
با مطالعاتی که تا سال 1374 انجام دادیم متوجه شدیم بعد از سال 1960 میلادی با افزایش بهای نفت، موضوع صرفه جویی در مصرف انرژی مورد توجه کشورهای غربی به خصوص امریکا قرار گرفته و به تدریج طراحی و ساخت دستگاه‌های پرده هوا، شروع شده و این دستگاه در بسیاری از مراکز صنعتی، تجاری، دارویی و مواد غذایی مورد استفاده قرار گرفته است. با این اطلاعات شرکت فرازکاویان را در سال 1375 تاسیس کردیم. در آن مقطع هم ابتدا یک مدل دستگاه پرده هوا را به طراحی و تولید رساندیم و استراتژی اولیه‌مان هم این بود که دستگاه‌ها را آزمایشی نصب کنیم و اگر مشتریان از آن راضی بودند بهای آن را پرداخت می‌کردند. در همان زمان هم اغلب مشتریان ما کارخانه‌های مواد غذایی بودند.
اکنون فراز کاویان چه فعالیت‌هایی می‌کند؟
ما تجهیزات مختلفی را برای سایر تولیدکنندگان اتاق تمیز از جمله Pass Box، دوش‌های هوا، سیستم‌های Fan Filter Unit، میزهای لامینار، هودهای لامینار، درب‌های اینترلاک و بوردهای مخصوص مانیتورینگ داخل اتاق‌های تمیز که از نظر دما، رطوبت و فشار شرایط خاصی را دارند، می‌سازیم. علاوه بر این ما صفر تا صد پروژه‌های اتاق‌های تمیز شامل طراحی، نصب، اجرا، گرفتن تست‌ها و صدور گواهینامه‌ها در کلاس‌ها و گریدهای مختلف از کلاس 100 هزار تا 100 را انجام می‌دهیم.
استفاده از اتاق تمیز برای صنایع غذایی چقدر مرسوم است؟
به نظرم صنایع غذایی باید تا 5 سال دیگر همه به سمت استفاده از اتاق تمیز (Clean Room) بروند. در دنیا هم شرکت‌های معتبر به این سمت رفته‌اند تا در طی خط تولید بهداشت کاملا حفظ شود. فراز کاویان هم بیست سال است با صنایع غذایی مختلف زندگی کرده و می‌تواند به طور کامل نیازهای صنایع غذایی را از این نظر برطرف کند.
نمایشگاه را چه طور دیدید؟
ما هر سال در بخش تولید کنندگان صنایع غذایی غرفه داشتیم و امسال غرفه ما در بخش تجهیزات واقع شده است. فکر می‌کنم سال گذشته راحت‌تر با مصرف کنندگان در ارتباط بودیم. شرکت پالارسامانه برای برگزاری این نمایشگاه انصافا بسیار تلاش می‌کند اما شیوه امسال برای واگذاری غرفه به صورت اینترنتی به نظرم از عدالت به دور بود. چون یک شرکت بی‌سابقه فقط به صرف این که از کامپیوتر بیشتر می‌داند یا سرعت عمل بهتری دارد، از یک شرکت با بیست سال سابقه غرفه بهتری نصیب‌اش شده است.
IMG_6020

 preloader