کد خبر: 21114
تاریخ انتشار: ۹۶/۱۲/۲۲
زمان انتشار: ۱۱:۰۹ ق.ظ
تعداد نظرات: بدون دیدگاه
خلاصه خبر:

دکتر اسفهبدی با سفیر جمهوری آذربایجان دیدار و گفتگو نمود.به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران :در این دیدار دکتر اسفهبدی رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران با بنیاد حسین اف سفیر کشور جمهوری آذربایجان دیدار و گفتگو نمود.   این گزارش […]
دکتر اسفهبدی با سفیر جمهوری آذربایجان دیدار و گفتگو نمود.به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران :در این دیدار دکتر اسفهبدی رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران با بنیاد حسین اف سفیر کشور جمهوری آذربایجان دیدار و گفتگو نمود.

 

این گزارش حاکی است :در ابتدای این جلسه دوستانه بنیاد حسین اف سفیر جمهوری آذربایجان با ارائه گزارش مفصلی در خصوص سابقه همکاریهای فی مابین دو کشور دوست و همسایه به قراردادهای تجاری فی مابین اشاره نمود.

وی در ادامه به روند سرمایه گذاریهای مشترک در دو کشور و لزوم همکاریهای تجاری در جهت رشد و شکوفائی اقتصاد در منطقه و کشورهای دیگر پرداخت.

او همچنین با اشاره به کاندیداتوری کشور آذربایجان در نمایشگاه اکسپو ۲۰۲۵ تمایل آن کشور را در میزبانی آن اکسپو اعلام نمود و به بیان برنامه های پیش بینی شده برای نیل به این هدف در کشور آذربایجان پرداخت.

 

حسین اف بیان داشت :برپایی اکسپوی ۲۰۲۵ در آذربایجان علاوه بر تحول تجاری در منطقه باعث رونق تجاری در ۲ کشور خصوصاً در کشور ایران به جهت همسایگی با آذربایجان خواهد شد.

در پایان دکتر اسفهبدی نیز با تشکر از توضیحات مفصل حسین اف به بیان سابقه شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران در برپایی و مشارکت در نمایشگاههای اکسپو پرداخت و توضیحاتی را در خصوص روند رای گیریهای نهایی در BIE برای انتخاب کشور شایسته برگزاری اکسپو ۲۰۲۵ ارائه نمود.

 

وی با اشاره به تجربیات شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران در برپایی و مشارکت در اکسپو ها از کاندیداتوری کشور آذربایجان حمایت نموده و به جهت همسایگی دو کشور و دوستیهای متقابل برگزاری این اکسپو در آذربایجان را گامی مثبت در جهت بسط و گسترش روابط سیاسی و اقتصادی در منطقه دانست.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نام:
ایمیل:
وبسایت:
* نظر:

اخبار نمایشگاه ها
آخرین اخبار
پر بازدیدترین اخبار