برگزاری نمایشگاه بین المللی ماشین آلات و صنایع وابسته کشاورزی گامی جهت رفع مشکلات کشاورزان


برگزاری نمایشگاه بین المللی ماشین آلات و صنایع وابسته کشاورزی گامی جهت رفع مشکلات کشاورزان

مدیر عامل مجمع ملی خبرگان کشاورزی با اشاره برگزاری دومین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات و صنایع وابسته کشاورزی گفت: راهکارهای ساختاری برای پایداری مزرعه و مکانیزاسیون کشاورزی در این نمایشگاه مورد بحث و گفت‌وگو قرار گیرد.
مهندس علی خان محمدی، دبیر اجرایی بنیاد توانمندسازی گندم‌کاران ایران در ارتباط با برگزاری دومین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات و صنایع وابسته کشاورزی( اتماک ـ آی فارم) اظهارداشت: این نمایشگاه ۲۱ تا ۲۴ شهریور سال‌جاری در نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب تهران با مشارکت خبرگان کشاورزی برگزار می‌شود  تا همچون کشورهای پیشرفته عامل اصلی نمایشگاه یعنی کشاورزان و بهره‌برداران تولید با تولید کنندگان ماشین آلات کشاورزی تبادل نظر کنند.
وی با بیان اینکه اکثر کشاورزان نمونه در مجمع ملی خبرگان کشاورزی عضو هستند، افزود: این کشاورزان از طریق شرکت در  دومین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات و صنایع وابسته کشاورزی نظرات خود را با تولید کنندگان ماشین آلات کشاورزی درمیان گذاشته تا راهکارهای ساختاری برای پایداری مزرعه و مکانیزاسیون کشاورزی مطرح و مورد بحث و گفت‌وگو قرار گیرد.
مدیر عامل مجمع ملی خبرگان کشاورزی ادامه داد: ۶۰۰ هزار کشاورز نمونه در حوزه‌‌های مختلف کشاورزی ازجمله دام، طیور، زنبور، شیلات و سایر موارد کشاورزی در بانک اطلاعاتی جمع‌آوری شده از سال ۸۴ تا  ۹۵  در مجمع ملی خبرگان کشاورزی ثبت شده‌اند.
خان محمدی اعلام کرد: تعداد زیادی از این کشاورزان نمونه طی هماهنگی با مسئولان نمایشگاه و معاونت ترویج آموزش کشاورزی به رهبری مجمع ملی خبرگان کشاورزی از نمایشگاه بازدید و پیش بینی‌می‌کنیم حدود ۶ هزار کشاورز نمونه با تمهیدات در نظر گرفته شده از جمله وسیله ایاب و ذهاب از این نمایشگاه دیدن کنند.
وی یادآور شد: کشاورزان علاوه بر بازدید از نمایشگاه، امکان خرید ماشین آلات و صنایع وابسته کشاورزی برایشان فراهم بوده همچنین در کارگاه‌های آموزشی مربوطه می‌توانند شرکت و از تبادل اطلاعات و تجارب تولید کنندگان ماشین آلات و صنایع وابسته کشاورزی و تجربه‌های سایر کشاورزان در زمینه مشکلات و مزایای مکانیزاسیون کشاورزی بهره‌مند شوند.
دبیر اجرایی بنیاد توانمندسازی گندم‌کاران ایران خاطر نشان کرد: از مسئولان رده بالای مرتبط با حوزه کشاورزی و ماشین آلات و صنایع وابسته نیز جهت حضور در نمایشگاه دعوت شده تا از این طریق نیز همزمان با بیان دغدغه کشاورزان گامی در جهت ارائه تسهیلات به کشاورزان نمونه و رفع مشکلات کشاورزی برداشته شود.
خان محمدی در پایان ابراز امیدواری کرد که برگزاری دومین نمایشگاه بین المللی ماشین آلات و صنایع وابسته کشاورزی تهران( اتماک ـ آی فارم) نمایشگاهی کاربردی باشد که برای آینده کشاورزی کشور و کسانی که در این راه سرمایه‌گذاری کرده‌اند مفید واقع شود.

 preloader