در شهر قزوین برگزار شد؛آیین افتتاح نمایشگاه «فرهنگ ملل» با حضور جمعی از سفیران خارجی


در شهر قزوین برگزار شد؛آیین افتتاح نمایشگاه «فرهنگ ملل» با حضور جمعی از سفیران خارجی

اولین نمایشگاه فرهنگ ملل روز دوشنبه با حضور جمعی از نمایندگان کشورهای خارجی، سفرا و رایزن‌های فرهنگی 10کشور و جمعی از مسئولان استان در سرای سعد السلطنه قزوین کار خود را آغاز کرد.

این نمایشگاه با حضور نمایندگان برزیل، مکزیک، ساحل عاج، نیجریه، کنیا، تاجیکستان، کره جنوبی، ژاپن، قرقیزقستان، آذربایجان و ترکیه نهم شهریور در سرای سعدالسلطنه قزوین ادامه دارد..
رئیس شورای اسلامی شهر قزوین در این مراسم گفت :این نمایشگاه با توجه به ظرفیتهای فرهنگی ، هنری ، اجتماعی و تاریخی استان قزوین به منظور معرفی بیشتر فرهنگ ها و آداب و رسوم اقوام مختلف جهان برپا شده است.
حکمت الله داودی افزود: استان قزوین دارای بزرگان علمی همچون میر عماد ، دهخدا و آثار تاریخی برجسته ای است که همیشه موجب افتخار استان و سالانه پذیرای مهمانان و توریست های ایرانی و خارجی است که باید از این ظرفیت به خوبی استفاده شود.
وی با اشاره به اینکه استان قزوین به مدت 54سال به عنوان پایتخت ایران بوده است ،اظهار داشت : این استان دارای عقبه فرهنگی و اجتماعی بسیار قوی است که یکی از افتخارات آن داشتن شهدایی همچون بابایی ،ابوترابی ، لشگری و شهید رجایی است که به عنوان شهدای شاخص کشور مطرح هستند.
رئیس شورای شهر قزوین تصریح کرد: ارتباط فرهنگی و اجتماعی استان قزوین با سایر ملل، نقش موثری در توسعه روابط اقتصادی و فرهنگی ایران با سایر کشورها دارد.
داودی تاکید کرد: در حال حاضر 10کشور در این نمایشگاه حضور دارند و امیدواریم با گسترش و ایجاد نمایشگاههای بیشتر این ارتباط هر روز بیشتر شود.
در حاشیه این نمایشگاه از تمبر نمایشگاه فرهنگ ملل رونمایی شد.
هفته فرهنگی قزوین با بیش از 70 عنوان برنامه فرهنگی و ورزشی از سوم تا نهم شهریورماه در حال برگزاری است.

منبع خبر:ایرنا

 preloader