داود کاشفی فرد خبر داد:افتتاح دهمین نمایشگاه کف‌پوش، موکت و فرش ماشینی از 15 شهریور


داود کاشفی فرد خبر داد:افتتاح دهمین نمایشگاه کف‌پوش، موکت و فرش ماشینی از 15 شهریور

‌ طبق اعلام داود کاشفی فرد، مجری دهمین نمایشگاه بین‌المللی انواع کف‌پوش، موکت و فرش ماشینی و صنایع وابسته،دهمین نمایشگاه بین‌المللی کف‌پوش، موکت، فرش ماشینی و صنایع وابسته در تاریخ 15 شهریور با حضور مقام‌های وزارت صنعت و معدن و تجارت، مقام‌های اتاق بازرگانی ایران، برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و همچنین مشارکت صدها شرکت تولید‌کننده داخلی و خارجی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آغاز به کار می‌کند. در این نمایشگاه بیش از100 ‌ شرکت داخلی و خارجی از ایران و کشورهای ترکیه و تایوان آخرین تولیدات خود را در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌دهند.

 

در این نمایشگاه فرش‌های ضدلک، ضد میکروب و فرش‌هایی با عرض بلند که در کارخانه‌های ایرانی تولید شده به نمایش عمومی گذاشته می‌شود و همچنین فرش 1500 شانه به عنوان جدیدترین محصول تولید فرش ماشینی در این نمایشگاه رونمایی خواهد شد‌.

 

دهمین نمایشگاه بین‌المللی کف‌پوش، موکت، فرش ماشینی و صنایع وابسته در فضایی به مساحت بیش از 28هزار متر مربع و در سالن های 6 ، 7 ، 8 ، 9 ، 10 ، 11 ،a25   و 27 و همچنین فضای باز محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برپا شده است.

داود کاشفی فرد، رئیس ستاد اجرایی دهمین نمایشگاه بین‌المللی کف‌پوش، موکت، فرش ماشینی و صنایع وابسته گفت: در حال حاضر فرش ماشینی ایران در بخش تولید باکیفیت و متنوع، طراحی، دانش و تجربه و البته تجهیز به تکنولوژی‌های روز دنیا در اوج قرار دارد و این صنعت نزدیک به نیمی از ارزش صادرات سالیانه نساجی را به خود اختصاص داده است. در همین راستا محور اصلی نمایشگاه امسال هم‌ بر تقویت صادرات و ایجاد فضای صادراتی برای شرکت‌ها متمرکز شده، چون در شرایط کنونی بازار مصرف داخلی با افت مصرف و تقاضا مواجه است.

 

رئیس ستاد اجرایی دهمین نمایشگاه بین‌المللی کف‌پوش، موکت، فرش ماشینی و صنایع وابسته درخصوص مولفه‌های موفقیت در بازارهای صادراتی اظهار داشت: عموما هر بازاری مقتضیات خودش را دارد؛ در حوزه فرش ماشینی هم باید با شناخت سلیقه و نیاز بازار هر کشور از نظر طرح، رنگ و جنس محصول اقدامات لازم را برای ورود به آن بازار پی‌ریزی کنیم و مانند کشور ترکیه محور تولید را بر صادرات قرار دهیم. با توجه به اهمیت صنعت فرش کشور به عنوان دومین کالای صادراتی غیر نفتی تمام تلاش خود را برای جذب بازار‌های صادراتی کردیم و صادرات موفقی هم به کشور‌های چین، کره، ژاپن، هندوستان ترکیه و کشورهای CIS داشته‌ایم.

وی افزود: در این نمایشگاه انواع فرش‌های ماشینی، صنایع و تجهیزات وابسته، واحدهای تولید‌کنندگان نخ، انواع کف‌پوش، واحدهای طراحی فرش، دستگاه‌های خط تولید، موکت، قطعات و ماشین‌آلات مربوطه، مواد اولیه و همچنین نوآوری در عرضه تولید و خدمات این حوزه به نمایش گذاشته شده است.

کاشفی‌ فرد همچنین افزایش راندمان تولید، توجه به توسعه این صنعت، یافتن بازارهای جدید صادراتی، افزایش صادرات، آشنایی با نوین‌ترین صنایع و تجهیزات صنعت فرش ماشینی، موکت و کف‌پوش در جهان، اشتغال‌زایی، توجه مسئولان به این صنعت و افزایش و بالا رفتن سطح اطلاعات و دانش عمومی و علمی و فنی بازدیدکنندگان را مهم‌ترین اهداف برگزاری این نمایشگاه بیان کرد.

صنعت فرش ماشینی یکی از صنایع تأثیرگذار در صنعت نساجی کشور است که طی سال‌های اخیر رشد و توسعه مناسبی داشته و تنها در منطقه کاشان، آران و بیدگل بیش از هزار واحد تولیدکننده فرش ماشینی ایجاد و این منطقه را به قطب تولید این محصول در کشور و حتی منطقه تبدیل کرده است.

 

ظرفیت نصب‌شده صنعت فرش ماشینی در کشور بالغ بر 120 میلیون متر مربع است و تولید سالیانه آن به 80 میلیون متر مربع می‌رسد که حدود 50 میلیون متر مربع آن در داخل کشور مصرف می‌شود. به عبارت دیگر، مصرف سرانه فرش ماشینی در کشور حدود 2.3 متر مربع است و مازاد آن به بازارهای جهانی صادر می‌شود که در صورت تأمین نقدینگی مورد نیاز و تسهیل تجارت خارجی، امکان تولید سالانه تا مرز 100 میلیون متر مربع و صادرات 50 میلیون متر مربع دور از ذهن نیست.

دهمین نمایشگاه بین‌المللی کف‌پوش، موکت، فرش ماشینی و صنایع وابسته از 15 تا 18 شهریور همه روزه از ساعت 10 تا 18 در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران آماده بازدید علاقه‌مندان است.

 preloader