کد خبر: 2370
تاریخ انتشار: ۹۵/۰۷/۰۹
زمان انتشار: ۱۲:۴۷ ق.ظ
تعداد نظرات: بدون دیدگاه
خلاصه خبر:

دوازدهمين نمايشگاه بينالمللي آب و تأسيسات آب و فاضلاب روز يکشنبه چهارم مهر ماه جاري در حضور حميد چيت چيان وزير نيرو، دکتر حسين اسفهبدي معاون وزير صنعت و مديرعامل شرکت سهامي نمايشگاههاي بينالمللي، مسئولان و مديران دولتي و فعالان بخش خصوصي اين حوزه گشايش يافت. وزير نيرو در اين مراسم گفت: بزرگترين حمايت دولت […]
دوازدهمين نمايشگاه بينالمللي آب و تأسيسات آب و فاضلاب روز يکشنبه چهارم مهر ماه جاري در حضور حميد چيت چيان وزير نيرو، دکتر حسين اسفهبدي معاون وزير صنعت و مديرعامل شرکت سهامي نمايشگاههاي بينالمللي، مسئولان و مديران دولتي و فعالان بخش خصوصي اين حوزه گشايش يافت. وزير نيرو در اين مراسم گفت: بزرگترين حمايت دولت از توليدکنندگان و فعالان ايراني صنعت آب و فاضالاب، گذاشتن بازار بزرگ داخلي در اختيار اين شرکتهاست و در کنار آن نيز با پشتيباني وزارت نيرو از شرکتهاي دانش بنيان و تحقيقات حمايتهاي کارآمدي از آنها صورت ميگيرد.
وي از حضور شرکتهاي فعال در صنعت آب و برق ايران در بيش از ۴۰ کشور دنيا خبر داد و گفت: هم اکنون شرکتهاي ايراني افزون بر سه ميليارد دلار پروژه فعال و در دست اجرا دارند.
مهندس “حميد چيتچيان” گفت: يکي از موفقترين صنايع در صدور تجهيزات و خدمات فني مهندسي صنايع آب و برق است که بر اساس آمارهاي ارائه شده از سوي سازمانهاي مسئول بيش از ۹۰ درصد صادرات خدمات فني و مهندسي به صنعت آب و برق اختصاص داشته است.
وي افزود: از سالهاي گذشته وزارت نيرو تاکيد ويژهاي داشته که همه نيازهاي فني خودش را به دست صنعتگران ايراني تامين کند، البته اعتقاد داريم که همواره در دنيا، فناوري جديد در حال تکوين و دانش درحال پيشرفت است.
وي با بيان اينکه ما نيازمند استفاده از فناوريهاي جديد هستيم، اظهار داشت: وزارت نيرو به صورت هوشمندانه به دنبال انتقال فناوريهاي نوين به داخل کشور است و در سايه همين پيگيري مستمر توان صادرات بسيار خوبي براي اين صنعت ايجاد شده است. وزير نيرو با اشاره به اينکه در اين نمايشگاه بيش از ۴۰۰ شرکت داخلي و خارجي حضور دارند، گفت: از مقامهاي کشورهاي مختلف دنيا جهت بازديد از اين نمايشکاه دعوت به عمل آمده است تا با توانمنديهاي صنعت آب کشور آشنا شوند.
وي از صدور تجهيزات و خدمات فني مهندسي به بيش از ۴۰ کشور دنيا خبر داد و افزود: در سالهاي اخير به دليل اينکه کشورهاي صادرکننده نفت درآمدهايشان کاهش يافته اما با اين حال صنايع ما بسيار موفق هستند و در اين شرايط بيش از سه ميليارد دلار پروژه فعال در دست اجرا داريم. وي بخش آب را جزو فعالترين بخشهاي اقتصادي کشور عنوان کرد و گفت: با توجه به مواجهه بودن کشور با خشکسالي و لزوم توسعه طرحهاي آب و فاضلاب اعتبارات قابل توجهي از محل اسناد خزانه اسلامي، اعتبارات عمراني، اوراق مشارکت، اوراق تسويه و غيره در اين بخش تخصيص يافته است. وزير نيرو تاکيد کرد: برنامههاي گستردهاي در بخش آب کشور براي سالهاي آينده تدوين و به مجلس شوراي اسلامي ارسال شده که در جريان بررسي برنامه ششم مورد تاکيد و تصويب قرار بگيرد. عمده اين برنامهها در زمينه هوشمندسازي شبکه آب شهرها، توسعه آبرساني به روستاها، توسعه سيستمهاي نيترات زدايي و زدايش فلزات سنگين از آب، استفاده از سيستم تصفيه فاضلاب و بهکارگيري پساب براي مصارف صنعتي و کشاورزي است.
وزير نيرو در خصوص هزينه انشعاب و قيمت آب گفت: هزينههاي برقراري انشعاب دو تا سه برابر مبلغي است که از مردم دريافت ميشود و به دليل وجود تورم ساليانه ميزان افزايش بهاي انشعابها از ميزان نرخ تورم همواره کمتر است. وي افزود: در تلاش هستيم که در اجراي طرحها به منابع عمومي متکي نشويم، اما در اين مسير نبايد به مردم فشاري وارد شود. وي خاطرنشان کرد: ممکن است که چندين سال متوالي قيمت انشعاب يا قيمت محصول تغيير نکرده باشد و مقدار افزايش يافته اندکي بالاتر از نرخ تورم سالانه باشد، اما با توجه به اينکه ۴ يا پنج سال در نرخها تغييري به وجود نيامده همواره از ميزان تورم سالانه کمتر خواهد بود.
در دوازدهمين نمايشگاه بين المللي آب ۲۵۹ شرکت ايراني و ۱۴۰ شرکت خارجي از ۲۵ کشور شامل : آلمان، آمريکا، اتريش، اسلوني، امارات متحده عربي، انگليس، ايتاليا، بلژيک، تايوان، ترکيه، سوئد، سوئيس، جمهوري چک، دانمارک، روماني، روسيه، ژاپن، فرانسه، چين، لهستان، کانادا، کره جنوبي، هندوستان، هلند و نروژ در فضايي به مساحت بيش از ۲۵,۶۰۰ متر مربع حضور دارند که مشارکت کنندگان در اين بخش جديدترين محصولات و كالاهاي خود در زمينه توليد انواع لوله و اتصالات پليمري، تصفيه آب، فيلتراسيون و آب شيرين كن، شيرآلات، اتوماسيون و سيستم ابزار دقيق، تجهيزات آزمايشگاهي و سيستم هاي اندازه گيري، تجهيزات صنعتي، لوله و اتصالات فلزي را به معرض نمايش گذاشته اند.
اين نمايشگاه تا پايان روز چهارشنبه ۷ مهر ماه از ساعت ۹ تا ۱۷ برپا خواهد بود

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نام:
ایمیل:
وبسایت:
* نظر:

اخبار نمایشگاه ها
آخرین اخبار
پر بازدیدترین اخبار