حسین یوسف‌پور، مدیر‌عامل شرکت مبلمان افرا:رمز موفقیت افرا تولید کیفی بالا و توزیع به‌موقع است


حسین یوسف‌پور، مدیر‌عامل شرکت مبلمان افرا:رمز موفقیت افرا تولید کیفی بالا و توزیع به‌موقع است

شرکت مبلمان افرا با دو پکیج جدید و کامل در بردارنده تمامی محصولات راهی نمایشگاه مبلمان منزل امسال شده است. حسین یوسف‌پور، مدیر‌عامل شرکت مبلمان افرا دارای تحصیلات در مقطع کارشناسی در زمینه مهندسی مکانیک طراحی جامدات است و مدت سه سال به عنوان مدیر تولید در کارخانه‌های معتبر تولید مبلمان مدرن منزل فعالیت داشته است. افرا از شرکت‌های نوپا در تولید مبلمان است که توانسته با تولید کیفی بالا و توزیع و پخش به‌موقع محصولات در مدت زمانی کوتاه سهم بسیار خوبی از بازار را به دست آورد و با برند‌های معتبر مبلمان تولید داخل و خارجی رقابت کند. با حسین یوسف‌پور در خصوص علت موفقیت مجموعه تحت سرپرستی‌اش در مدت‌زمان کوتاه فعالیت به گفت‌وگو نشستیم.

فعالیت خود را از چه زمانی آغاز کرده‌اید؟

در سال 1394 تصمیم به تأسیس این شرکت با هدف اشتغال‌زایی و همچنین تبدیل ایده‌های جدید و نو به واقعیت گرفتم، طوری‌که ساخت محصولات این کارخانه بر‌اساس تولید با‌کیفیت و قابل رقابت با محصولات رقابتی انجام می‌گیرد.

فضای مورد استفاده در تولیدات کارخانه شما از ابتدا تا کنون چه تفاوتی داشته و محصولات شما شامل چه مواردی است؟

تولید محصولات ما در شروع فعالیت در فضایی کم و با نیروی کار محدود انجام می‌گرفت، ولی با‌توجه به تنوع بیش‌تر محصولات و تولید زیادتر، نیاز به فضای بیش‌تری احساس می‌شد و در حال حاضر تولیدات در کارخانه‌ای به مساحت سه‌هزار متر مربع انجام می‌پذیرد. محصولات کارخانه شامل مبلمان مدرن منزل و اداری، کنسول و آینه، میز تلویزیون، جلو مبلی، عسلی، سرویس خواب مدرن، آباژور و میز و صندلی غذا‌خوری است.

طی این مدت توانسته‌اید چه سهمی از بازار را از آن خود کنید؟

به دلیل تولید با‌کیفیت و تیراژ بالا و همچنین توانایی در توزیع و پخش به‌موقع به مشتریان و عاملیت‌های فروش در سراسر ایران در مدت کوتاهی توانستیم سهم بسیار خوبی از بازار را به دست آوریم و با برند‌های معتبر مبلمان تولید داخل و وارداتی رقابت کنیم.

چه عواملی باعث کیفیت محصولات شما و موفقیت در بازار شده است؟

محصولات این کارخانه به‌صورت مهندسی‌شده توسط نرم‌افزار‌های مربوطه تحلیل و طراحی می‌شود و از لحاظ مقاومت و شکل ظاهری کیفیت بالایی دارد. همچنین در طراحی محصولات سعی شده تا مقاومت و استحکام از ظرافت و زیبایی محصول نکاهد.

آیا برای نمایشگاه مبلمان امسال محصول جدیدی دارید؟

برای بیست‌و‌هفتمین نمایشگاه مبلمان دو پکیج جدید و کامل شامل تمامی محصولات جهت بازدید و فروش به مشتریان گرامی ارائه می‌شود.

آیا مردم از کیفیت محصولات شما و تفاوت آن با محصولات دیگر با‌خبر هستند؟

در این سال‌ها مشتریان در تشخیص کیفیت محصول مهارت بالایی پیدا کرده‌اند و هر شخص با ‌توجه به نقدینگی موجود، محصولی با کیفیت مورد‌نظرش را انتخاب و خریداری می‌کند. فقط در این بین برخی سودجویان ممکن است محصولی بی‌کیفیت را با نام و برند کارخانه‌های معتبر به فروش برسانند که این مشکل هم در صورتی که مشتریان عزیز از نمایندگی‌ها و عاملیت‌های فروش معرفی‌شده توسط کارخانه خرید کنند، قابل حل است.

وضعیت صادرات محصولات شما چه‌گونه است؟

با‌توجه به این‌که این صنعت در سال‌های اخیر در ایران‌ پیشرفت بسیار زیادی داشته و کیفیت محصولات تولیدی بسیاری از کارخانه‌ها جهت صادرات مناسب است، امکان صادرات محصولات به کشور‌های اطراف وجود دارد؛ البته در صورتی که دولت و مسئولان گوشه چشمی به این صنعت داشته باشند.

 

 preloader