سیاوش سلیمی، مدیرعامل شرکت «آریان لبن نقش جهان»: آریان لبن تولیدکننده انواع شیر خشک با ظرفیت 800 تُن شیر در روز


سیاوش سلیمی، مدیرعامل شرکت «آریان لبن نقش جهان»: آریان لبن تولیدکننده انواع شیر خشک با ظرفیت 800 تُن شیر در روز

«آریان لبن نقش جهان» از مجموعه‌های موفقی است که بیش از 10 سال در تولید انواع شیر خشک فعالیت دارد و علاوه بر موفقیت و تولید محصول باکیفیت توانسته در احداث اکثر کارخانجات شیر خشک کشور نقش داشته باشد. این مجموعه با ظرفیت بالغ بر هشتصد تُن شیر در روز علاوه بر تامین نیاز بازار در حوزه اشتغال‌زایی هم موثر واقع شده است‌. به مناسبت برگزاری نمایشگاه شیرینی و شکلات پای صحبت مهندس سیاوش سلیمی، مدیرعامل شرکت «آریان لبن نقش جهان» و رئیس هیئت مدیره و دبیر انجمن صنفی شیر خشک صنعتی کشور نشستیم.

 

لطفاً درباره تاریخچه شرکت‌تان و فعالیت‌های آن توضیح دهید.

شرکت «آریا لبن نقش جهان» سال ۱۳۸۶ تأسیس شده و هم‌اکنون با ظرفیت بالغ بر هشتصد تُن شیر در روز انواع و اقسام شیر خشک تولیدی و صنعتی را تولید و به بازار عرضه می‌کند.

چند نفر نیروی کار در کارخانه آریا لبن مشغول کارند؟

ما حدود صد نفر کارگر و کارمند داریم که مستقیماً در کارخانه مشغول کارند و به‌طور غیرمستقیم هم تعدادی راننده و پخش‌کننده و دام‌داران طرف قراردادمان هستند که خیل عظیمی از همکاران را تشکیل می‌دهند.

 

وجه برتری و تمایزتان نسبت به باقی رقبا چیست که مشتریان را به سمت محصول شما هدایت می‌کند؟

ما به‌واسطه این‌که صاحب تکنولوژی هستیم، تقریباً در احداث اکثر کارخانجات شیر خشک کشور نقش داشتیم. در حال حاضر هم با حفظ کیفیت و نوآوری توانسته‌ایم قسمت عمده‌ای از بازار را به محصولات کارخانه‌مان اختصاص دهیم.

تا به حال در چند دوره نمایشگاه شرکت داشتید و کیفیت آن چه‌طور بوده است؟

ما از زمان تأسیس در تمام دوره‌های نمایشگاه شرکت داشته‌ایم و از کیفیت نمایشگاه کاملاً راضی هستیم.

آیا محصولات ایرانی از لحاظ تولید و کیفیت هم‌تراز نمونه‌های مشابه خارجی هست؟

خوشبختانه کشور ما در این سال‌ها در دام‌داری صنعتی رشد زیادی داشته و شیر بسیار خوب و باکیفیتی تولید می‌کند. شیر خشک ما سال‌های گذشته به کشورهای اروپایی صادر‌ می‌شد و کیفیت بالایی هم دارد. البته باید این را هم اذعان کنیم که شاید شیر از طریق یکی دو کارخانه بدون کیفیت تولید و صادر می‌شد و ما تقاضا داریم به نحوی انجمن در مسائل کیفیتی هم دخالت پیدا کند تا خدای نکرده در این مقوله به مشکل بر نخوریم.

 

 preloader