بخشی از اخبار و اطلاعات صنعت نمایشگاهی(شماره 97 سال سوم) به قلم «داوود آدینه»


بخشی از اخبار و اطلاعات صنعت نمایشگاهی(شماره 97 سال سوم) به قلم «داوود آدینه»

با یاد و نام خدا و با سلام و احترام ، با تبریک ولادت حضرت امام موسی کاظم (ع) روز تعاون، روز بزرگداشت ابوریحان بیرونی، روز مباهله حضرت پیامبر اسلام (ص) روز خانواده و تکریم بازنشستگان ،بخشی از اخبار و اطلاعات صنعت نمایشگاهی و خدمات و ابسته (شماره 97 سال سوم)را به شرح ذیل تقدیم می دارم.
1-جناب آقای دکتر شریعتمداری وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت در دیدار با شورای عالی پیشکسوتان اتاق ایران فرمودند: انتظار دولت ، حضور فعالانه نمایندگان باتجربه بخش خصوصی در فرآیند تصمیم‌گیری‌ها است و دکتر روحانی کابینه را موظف کرده‌اند با مراجع فکری جامعه، گفتگوی نزدیک داشته باشند، من به نمایندگی از صنعت، گزارش صحبت‌های دلسوزانه شما را به دولت خواهم داد و از شما دعوت می‌کنم در کنار تصمیم‌گیران صنعت کشور در فرایند تصمیم‌گیری‌ها یاری رسانی کنید تا از این مقطع تاریخی با کمک هم به سلامت عبور کنیم.
2- مراسم ویژه جشنواره و اهداء جایزه ویژه صنعت نمایشگاهی با حضور جناب آقای مهندس مودودی معاون محترم سازمان توسعه تجارت و دبیر کمیسیون ملی برند و جناب آقای دکتر عباس قبادی مدیرعامل و رئیس محترم هیئت مدیره و سایر معاونین و مدیران شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی و آقای پروفسور بایرعضو محترم هیئت علمی دانشگاه و مدرس UFI و پروفسور پوچالت دبیر کل محترم اتحادیه نمایشگاه های بین المللی کشور اسپانیا وآقای دکتر اسفهبدی پیش کسوت صنعت نمایشگاهی با همت آقای مهندس رجب زاده برگزار گردید. در این مراسم آقای مهندس مودودی بیان فرمودند که: امروزه باید مراقب بود که فقط مبتلا به کمّیت برگزاری نمایشگاه ها در داخل و خارج از کشور نشویم، بلکه به کیفیت برگزاری رویدادها نیز به همان اندازه باید دقت شود و منظور از کیفیت برگزاری یک رویداد، یعنی کارگاه ها و آموزش جانبی، اعزام و پذیرش هیئت های تجاری مرتبط، برگزاری همایش ها و نشست های تخصصی و نیز برگزاری مراسم اعطای جوایز به فعالان حوزه ترویج، برگزارکنندگان رویدادها و سایر فعالیت های فرهنگی و اجرایی مرتبط با موضوع نمایشگاه که در حاشیه هر نمایشگاهی برگزار می شود. سپس آقای دکتر قبادی در جایگاه مسئول صنعت نمایشگاهی کشور فرمودند که:شرایط حاکم بر جهان و بالطبع تاثیر آن بر شرایط ایران موجب میگردد که در تمامی برنامه های صنعت نمایشگاهی ، هوشمندی و آینده نگری توام با همراهی و همدلی مورد مداقه جدی قرار گیرد. برای پایداری و موفقیت بیشتر باید به دو مقوله آموزش به عنوان نیاز پایه و ایجاد تشکل فراگیر به مفهوم اعتقاد به کار جمعی بیشتر توجه شود. ما باید در بازار 800 میلیارد دلاری صنعت نمایشگاهی در جهان سهم قابل توجهی داشته باشیم.
3- آقای دکتر عباس قبادی مدیر عامل محترم شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج. ا. ایران در دیدار با عالیجناب ایگناسیو یانوس سفیر محترم کشور شیلی با اشاره به پیوندهای دیرین ایران با کشورهای لاتین و آمریکای جنوبی مخصوصاً جمهوری شیلی ابراز امیدواری نمود تا روابط بین دو کشور مستحکم تر شده و در زمینه های مختلف علی الخصوص فرش و صنایع دستی که از جمله علاقمندی های خود ایشان هم بشمار میرود رونق بیشتری حاصل شود.
4- آقای دکتر محمد عباسی مدیر عامل محترم مرکز آموزش بازرگانی به اتفاق آقای رهبری معاون محترم آموزشی و آقای کارگر مدیر محترم نمایندگی های مرکز و اینجانب به عنوان مدیر نمایندگی تخصصی آموزش صنعت نمایشگاهی و خدمات وابسته طی یک دیدار دوستانه باآقای دکتر قبادی مدیر عامل محترم شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج. ا. ایران در دفتر ایشان به سه تفاهم مشترک شامل : برگزاری کلاس های بلند مدت MBA و دوره های آموزشی ویژه برگزارکنندگان و سایت داران و کارگاه های آموزشی ویژه مشارکت کنندگان تحت عنوان آموزش نحوه حضور مؤثر مشارکت کنندگان در نمایشگاه های داخلی و بین المللی رسیدیم. در این نشست آقای عباس برهانی مدیر محترم بازاریابی و امور مشارکت ها نیز حضور داشتند.
5-با توجه به نامه رسمی UFI مبنی بر اتمام مدت مسئولیت آقای دکتر حسین اسفهبدی به عنوان رئیس سابق خاورمیانه و افریقا UFI به جهت عدم مسئولیت در شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ج. ا. ایران که از سوی آقاى کای هاتندورف رئیس UFI و خانم سونیا توماس مدیر عملیات UFI خطاب به آقای دکتر قبادی به عنوان مدیر عامل و آقای دکتر اسفهبدی به عنوان رئیس سابق منطقه خاورمیانه و افریقا UFI ارسال شده است . از آقای دکتر قبادی تقاضا داریم در اسرع وقت ضمن ارسال درخواست کتبی مبنی بر پایدار ماندن جایگاه ایران و معرفی خودشان به عنوان رئیس، تا کنفرانس آبان ماه UFI در سن پطرزبورگ روسیه و ادامه این مسئولیت، شرایط ایران را کماکان حفظ فرمایند. با احترام مجدد، داود آدینه 9 شهریور 1397

 preloader