با توافق سفیر سنگاپور؛نمایشگاه آثار موزه ای ایران و سنگاپور برگزار خواهد شد


با توافق سفیر سنگاپور؛نمایشگاه آثار موزه ای ایران و سنگاپور برگزار خواهد شد
توافق ایران و سنگاپور برای برپایی نمایشگاه آثار موزه ای دو کشور

سفیر غیرمقیم سنگاپور در تهران با معاون میراث‌فرهنگی کشور دیدار کرد در این دیدار برای برگزاری نمایشگاههایی از آثار موزه ای دو کشور تاکید شد.

در این دیدار که در محل موزه ملی ایران برگزار شد و  جبرئیل نوکنده، رئیس کل موزه ملی ایران، جواد انصاری سفیر جمهوری اسلامی ایران در سنگاپور،  نمایندگان وزارت امور خارجه دو کشور و نماینده دفتر امور بین الملل سازمان نیز حضور داشتند دو طرف درباره موضوعات مرتبط با حوزه میراث فرهنگی در ایران و سنگاپور با یکدیگر گفت و گو کردند.

طالبیان در این دیدار ضمن  اشاره به روابط مطلوب ایران و سنگاپور و قرابت های فرهنگی مشترک بین دو ملت، توضیحاتی درخصوص آثار موجود در موزه ملی ایران  و دیگر گنجینه های تاریخی ایران ارائه و آمادگی خود را برای همکاری با طرف سنگاپوری و برگزاری دو نمایشگاه آثار موزه ای ایران در موزه تمدن های آسیایی سنگاپور و آثار موزه های سنگاپور در ایران اعلام کرد.

راه اندازی بخش ایران شناسی در موزه تمدن های آسیایی سنگاپور، اجرای طرح کنسرسیوم گردشگری بین جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه آسه آن، استقبال از حضور سرمایه گذاران سنگاپوری برای ورود به حوزه گردشگری و سرمایه گذاری در ساخت هتل و تجهیزات زیربنایی، تشکیل کمیته مشترک گردشگری و اعلام آمادگی برای برگزاری متقابل هفته های فرهنگی-گردشگری و جشنواره های غذای دو کشور، سایر موارد همکاری بود که از سوی معاون میراث فرهنگی کشور، اعلام شد.

اونگ کنگ یونگ سفیر غیر مقیم سنگاپور که پیشتر نیز مسئولیت دبیرکلی اتحادیه آسه آن را به عهده داشته است در این نشست ضمن استقبال و تأیید لزوم ایجاد و گسترش ارتباطات دوجانبه به ویژه تعاملات فرهنگی، اظهار کرد: «موارد را به مقامات مربوطه سنگاپوری انعکاس خواهد داد.»

او با اشاره به اینکه سال ۲۰۱۹، همزمان با دویستمین سالگرد شکل گیری سنگاپور نوین خواهد بود، برگزاری برنامه هایی با محوریت اشتراکات و تعاملات میان دو کشور از جمله هفته های فرهنگی را پیشنهاد کرد.

تاکنون دو یادداشت تفاهم جهانگردی (۱۳۸۴) و تفاهم نامه همکاری موزه ای بین موزه ملی ایران و موزه تمدن های آسیایی سنگاپور( ۱۳۹۲) و بین سازمان میراث فرهنگی و طرف سنگاپوری منعقد شده است.

منبع خبر:خبرگزاری مهر

 preloader