کد خبر: 2365
تاریخ انتشار: ۹۵/۰۷/۰۹
زمان انتشار: ۱۲:۴۰ ق.ظ
تعداد نظرات: بدون دیدگاه
خلاصه خبر:

شرکت زلال ايران که در سال ۱۳۶۳ خورشيدي تأسيس شده، با برنامه ريزي و دور انديشي مديران توسعه گرا و تلاش کارکنان کارآمد و آزموده خود، در ظرف ۳۲ سال با گامهاي محکم و استوار روند رو به رشد را طي کرده و اکنون از شرکتي خرد و محدود به پروژههاي کوچک زيست محيطي به […]
شرکت زلال ايران که در سال ۱۳۶۳ خورشيدي تأسيس شده، با برنامه ريزي و دور انديشي مديران توسعه گرا و تلاش کارکنان کارآمد و آزموده خود، در ظرف ۳۲ سال با گامهاي محکم و استوار روند رو به رشد را طي کرده و اکنون از شرکتي خرد و محدود به پروژههاي کوچک زيست محيطي به شرکتي EPC تبديل گشته که نه تنها در پروژههاي آب و فاضلاب فعاليت ميکند و جمعيتي بالغ بر ۲۰ ميليون نفر را از طريق تصفيه خانه هاي اجرا شده و درحال اجرا زير پوشش دارد، بلکه به عنوان Controctor General در طرحهاي ساختماني، خط لوله و…. فعال است و کوشش ميکند شرکتي پيشرو در عرصه آب و فاضلاب در مقياس بازار منطقه و جهان باشد. مهندس امير منصور عطايي مديرعامل مجرب و خلاق زلال ايران به مناسبت برپايي دوازدهمين نمايشگاه بينالمللي آب، دست آوردها و برنامههاي شرکت تحت مديريت خود را براي مخاطبان «اقتصاد و نمايشگاه» توضيح داده است که ميخوانيد.
شرکت زلال ايران به طور مشخص چه کالاها و خدماتي توليد و ارائه ميکند؟
توليد تمام تجهيزات مکانيکال صنعت آب و فاضلاب شامل سازههاي فلزي، مخازن، دريچه، پل، آشغالگير و نيز در مقياس بزرگتر احداث تصفيهخانه آب (شهري و صنعتي)، تصفيه خانه فاضلاب (شهري و صنعتي)، آب شيرين کن، خطوط انتقال آب، ايستگاه پمپاژ، پروژههاي Utility صنعت نفت و گاز در سبد خدمات شرکت زلال ايران قرار دارد.
خدمات گسترده شرکت هم شامل خدمات مهندسي پايه و تفصيلي، مهندسي خريد، خدمات مربوط به تأمين کالا، نصب، بهرهبرداري و تعمير و نگهداري تصفيه خانههاي آب و فاضلاب ميشود.
در محصولات و خدماتي که ارائه ميکنيد چند درصد از بازار سهم شماست؟
هرچند آمار و اطلاعات دقيقي در اين زمينه موجود نيست اما براساس شواهد و قرائن در بخش تصفيه خانههاي آب شهري ۲۶ درصد از کل آب تصفيه شده و در بخش تصفيهخانههاي فاضلاب شهري ۱۴ درصد از کل فاضلاب تصفيه شده در اختيار زلال ايران است اما در بخش آب و فاضلاب صنعتي اطلاعات قابل استنادي در دسترس نيست.
خدمات شرکت شما در مقايسه با ديگر شرکت هاي فعال در اين عرصه ها چه امتياز و ويژگي دارد؟
باتوجه به دارا بودن رتبه يک رشته آب، رتبه يک تأسيسات و تجهيزات، رتبه يک طرح و ساخت آب و فاضلاب و همچنين رتبه يک بهرهبرداري و نگهداري تأسيسات فاضلاب و نيز براي معنا بخشيدن به نام «زلال ايران»، همواره کيفيت، خط مشي اصلي شرکت زلال ايران بوده است و با داشتن منابع انساني کارآمد و متعهد کوشش ميکنيم با ارائه خدمات پر کيفيت، «زلال ايران» را تبديل به برندي پيشرو و توسعهگرا بنمائيم.
دوران تحريم ها را چگونه مديريت کرديد؟
در دوران تحريم، با مديريت زنجيره تأمين و بهرهبرداري در کليه مسيرهاي بانکي، اعتباري و دولتي توانستيم پروژههاي در دست اجراي خود را، به اتمام برسانيم. همچنين با مديريت منابع مالي به صورت کارآمد، عليرغم اينکه شرکت زلال ايران به عنوان شرکت کاملاً خصوصي و با ميزان سرمايه محدود مديريت ميشود، توانستيم شرايط سخت رکود اقتصادي را پشت سر بگذاريم. به عنوان مثال، با مشارکت در پروژههاي با ميزان سود بسيار پايين جهت حفظ جريان وجوه نقد در سازمان و همچنين متنوع کردن سبد کاري شرکت با مشارکت در پروژههاي متنوعي از قبيل ايستگاه پمپاژ، خط لوله و آب و فاضلاب صنعتي علاوه بر سبد اصلي شرکت که آب و فاضلاب شهري ميباشد توانستيم دوران رکود اقتصادي را پشت سر بگذاريم.
براي رونق کسب و کارتان چه برنامه هايي داريد؟
استراتژيهاي متفاوتي جهت رونق کسب و کار مد نظر شرکت زلال ايران ميباشد. در واقع باتوجه به اشباع بازار تصفيه خانه آب و فاضلاب، تغيير در روشها اجتناب ناپذير است. همچنين در اهداف بلند مدت سازمان ورود به حوزه انرژيهاي تجديدپذير، حوزه تحقيقات و ارائه خدمات Solution Providing در زمينه صنعت آب و فاضلاب و در مقياس کلان پيشبيني شده است.
در عرصه صادرات چه کرده ايد؟
يکي از زير مجموعه هاي برنامه کلان استراتژيک شرکت زلال ورود به بازارهاي بين المللي خصوصاً منطقه (Midele East North Africa) MENA ميباشد که در اين رابطه بهطور نسبي ميتوان گفت موفق بودهايم. در سال ۲۰۱۴ توانستيم اولين پروژه برون مرزي خود را در عراق با عملکرد بسيار مطلوب تحويل کارفرما بدهيم. همچنين با نفوذ در اين بازار، پروژه دوم خود را که پروژهاي ساختماني ميباشد دريافت کردهايم.
بازاريابي در کشورهاي CIS، کشورهاي حاشيه خليج فارس و بازارهاي شمال آفريقا از ديگر برنامههاي زلال ايران است.
بخش خصوصي براي توسعه صنعت آب و فاضلاب کشور چه وظايفي دارد؟
بخش خصوصي به عنوان يکي از نهادهاي اصلي متولي صنعت آب و فاضلاب بايد براي به روز رساني فني و اقتصادي خود در اين حوزه، خودش را با استانداردهاي بينالمللي تطبيق دهد. بديهي است که عدم ارتباط با جهان در دوران تحريمها و جنگ تحميلي، آثار مثبتي در برداشته اما شاهد آثار منفي قطع روابط و تحريمها هم هستيم که بايستي در شرايط جديد پسابرجام، واحدهاي مختلف فعال در اين حوزه، کاستيهاي حاصل از عدم وجود رقابت بينالمللي در آن دوران را نيز رفع نمايند.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نام:
ایمیل:
وبسایت:
* نظر:

اخبار نمایشگاه ها
آخرین اخبار
پر بازدیدترین اخبار