افتتاح نمایشگاه مکانیزاسیون کشاورزی در سبزوار/لزوم توسعه کشت گلخانه ای


افتتاح نمایشگاه مکانیزاسیون کشاورزی در سبزوار/لزوم توسعه کشت گلخانه ای
توسعه  کشت گلخانه ای یکی از ضروریات افزایش بهره وری کشاورزی است

سبزوار- رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت:توسعه کشت گلخانه ای یکی از ضروریات بهره وری بالا در حوزه کشاورزی است.

مجتبی مزروعی ظهر یکشنبه در آیین افتتاح نمایشگاه تخصصی مکانیزاسیون کشاورزی در سبزوار اظهار کرد: توسعه  کشت گلخانه ای  به عنوان یکی  از ضروریات و ملزومات بهره وری بالا در حوزه کشاورزی مورد توجه قرار دارد و دوران کشت در فضای باز با دمای گرمای  ۴۰درجه و مصرف بالای آب گذشته است.

وی افزود:  امروز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی و کشت های گلخانه ای  یکی از ضروریات بخش کشاورزی و تولید است و کمک همه بخش های اجرایی وقانون گذاری  برای رشدوتوسعه این بخش ضروری است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی ادامه داد:سرمایه گذاری در بخش کشاورزی برای سرعت گرفتن رشد و توسعه این بخش ضروری است وحمایت دولت برای پایداری کشاورزی در حوزه آب وخاک درسال ۹۲ به مقدار ۱۳ میلیارد تومان بوده که این میزان  درسال ۹۶ به مقدار۲۶۰ میلیارد تومان رسیده است که نشان از رشد ۲۰برابری تسهیلات وحمایت های دولت از بخش کشاورزی است.

مزروعی بیان کرد: سال ۹۳در حدود ۱۱۸ هکتار کشت گلخانه ای داشتیم که این میزان اکنون به ۳۴۰هکتار رسیده است و تا پایان سال نیز۱۴۰ هکتار دیگر در برنامه اجرایی داریم و امروز برای بخش کشاورزی استان توسعه سازه های سبک  یک ضرورت است و اگر به این سمت نرویم به یک بن بست بسیار سخت که منابع ما را مورد تهدید قرار می دهد رو به رو می شویم.

وی اضافه کرد:دشمنان برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی و اقتصاد کشور از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند و بدنبال ایجاد بدبینی و اختلاف افکنی در صفوف به هم پیوسته ملت و دولت است و ما باید هوشیار باشیم وهمه دست به دست هم دهیم و با اتحاد و یکپارچگی و همدلی برای عبور از موانع و توطئه های دشمن حرکت کنیم .

وی تاکید کرد: به کشت گیاهان داروئی به عنوان یک راهبرد برای توسعه کشاورزی توجه داشته و تلاش می کنیم دریک برنامه ۴ و ۵ ساله کشت زیره سبز را توسعه دهیم.

منبع خبر:خبرگزاری مهر

 preloader