کد خبر: 1728
تاریخ انتشار: ۹۵/۰۶/۰۷
زمان انتشار: ۳:۲۶ ب.ظ
تعداد نظرات: بدون دیدگاه
خلاصه خبر:

در نمایشگاه فرش دستباف ایران فرصتی دست داد تا با احد عظیم زاده مدیرعامل پروژه قو الماس خاورمیانه و مدیرعامل شرکت خانه فرش عظیم به گفت‌وگو بنشینیم. قسمت نخست این گفت‌وگو در روزنامه شماره یک نمایشگاه فرش دستباف منتشر شد و در آن به صحبت از فعالیت‌های عظیم‌زاده در صنعت فرش پرداختیم. در این شماره […]
در نمایشگاه فرش دستباف ایران فرصتی دست داد تا با احد عظیم زاده مدیرعامل پروژه قو الماس خاورمیانه و مدیرعامل شرکت خانه فرش عظیم به گفت‌وگو بنشینیم. قسمت نخست این گفت‌وگو در روزنامه شماره یک نمایشگاه فرش دستباف منتشر شد و در آن به صحبت از فعالیت‌های عظیم‌زاده در صنعت فرش پرداختیم. در این شماره بیشتر بر پروژه بزرگ قو الماس خاورمیانه تمرکز کرده‌ایم.
گفت‌وگوی مار ا با احد عظیم‌زاده می‌خوانید.

غیرت آذری، زمینه ساز ساخت بهترین هتل ایران
احد عظیم زاده مدیرعامل پروژه قو الماس خاورمیانه درباره نحوه ورودش به صنعت هتل و گردشگری می‌گوید: همان طور که می‌دانید رشته اصلی من فرش است. در قطر سه روز میهمان یک فرد عرب بودیم. زمان خداحافظی به او گفتم تشریف بیاورید ایران در خدمتتان باشیم. او هم گفت مگر هتل درست و حسابی در ایران دارید که مرا دعوت می‌کنید. این سخن حسابی به رگ غیرتم برخورد و تصمیم گرفتم حتی اگر همه زندگی‌ام را از دست بدهم، هر طور شده هتلی در ایران بسازم که کسی نمونه آن را ندیده
است.
وی ادامه می‌دهد: طرح‌های مختلفی به من ارائه شد و هدف هم این بود که هتلی بسازیم که هیچ کس در دنیا نمونه آن را ندیده است. به همین دلیل هم ما کابین‌های آسانسور پروژه را از طلای ۱۸ عیار ساختیم. همچنین درهای ورودی از خیابان به لابی هتل نیز روکش طلای ۱۸ عیار دارند. از سوی دیگر سنگ‌های به کار رفته در این پروژه متری ۱۲ میلیون تومان قیمت دارد. به همین دلیل می‌توان ادعا کرد که ما در حال ساخت لوکس‌ترین پروژه هتلی خاورمیانه هستیم. عظیم‌زاده تاکید می‌کند: در هیچ جای دنیا هتلی با کابین آسانسور و درهای ورودی طلا ساخته نشده و هر کس این کار را انجام دهد از من تقلید کرده است.

آمارهای پروژه
مدیرعامل پروژه قو الماس خاورمیانه درباره این پروژه توضیح می‌دهد: پروژه قو الماس خاورمیانه چون در کنار دریای خزر قرار گرفته، به شکل یک کشتی پهلو گرفته ساخته شده است و در درون آن سه برج به عنوان بار کشتی قرار دارد که شامل ۳۰۰ واحد آپارتمان مسکونی، یک پاساژ با ۵۰۰ باب مغازه‌های تجاری با متراژهای ۱۲ تا ۱۱۰۰ متر مربعی، سالن‌های بدن‌سازی، استخرهای ۲۸ در ۱۲ متر و یک هتل ۳۵ طبقه دارای ۳۲۸ اتاق و ۱۰۸۰ تخت می‌شود.
وی ادامه می‌دهد: این هتلی که در حال ساخت آن هستیم در ایران بی‌نظیر و البته یک هتل استاندارد است. مطالعات ما نشان داد که هتل‌ها در ایران استاندارد ندارند و به همین دلیل با گروه اسپانیایی ملیا قرارداد همکاری منعقد کردیم. این گروه، دومین برند برتر اروپا و نخستین برند هتل‌های ساحلی در جهان است.
عظیم‌زاده می‌افزاید: با مشاوره‌های این گروه بزرگ هتل‌سازی، اصلاحاتی در پروژه انجام گرفت تا یک هتل کاملاً استاندارد بنا شود. این را هم بیفزایم که برخی فکر می‌کنند ملیا در این پروژه سرمایه آورده است، در حالی که چنین نیست و آنها حتی بابت مدیریت و نظارت بر ساخت از ما پول می‌گیرند. همچنین قرار است تا ۱۵ سال، بهره‌برداری از هتل در اختیار این شرکت اسپانیایی باشد.
مدیرعامل پروژه قو الماس خاورمیانه می‌گوید: بنده نیز متعهد شده‌ام که تا سال آینده، ۹ هتل دیگر با برند ملیا بسازم تا ۱۰ هتل با برند این شرکت اسپانیایی در ایران فعالیت کند. هتل پروژه قو الماس خاورمیانه نیز تا ۱۰ ماه آینده راه‌اندازی شده و آماده پذیرش مسافر
می‌شود.
وی درباره دیگر هتل‌هایی که قرار است در ایران ساخته شود توضیح می‌دهد: هتل‌های بعدی در شهرهای تبریز، تهران، مشهد، اصفهان، شیراز، کیش و یکی از شهرهای گیلان ساخته می‌شود و همه آنها ۵ ستاره خواهند بود. با این حال پروژه تهران ویژه‌تر از بقیه بوده و قرار است دو برج دوقلو ۴۵ طبقه کنار هم بنا شود.
فرصت ایده‌آل سرمایه‌گذاری
وی با تاکید بر این که مازندران یک منطقه عالی برای سرمایه‌گذاری است گفت: دولت قول داده است که تا قبل از انتخابات دور بعدی ریاست جمهوری، ۶۰ کیلومتر از آزادراه تهران – شمال باز شود، در نتیجه از آنجا که ۲۰ کیلومتر آن پیش‌تر افتتاح شده است، تنها ۳۱ کیلومتر از این پروژه باقی می‌ماند. از سوی دیگر با راه‌اندازی فرودگاه بین‌المللی رامسر، این انتظار می‌رود که از همه جای کشور مانند تبریز و اصفهان و شیراز، و همچنین از مسیرهای خارجی مانند ترکیه و دوبی به این فرودگاه پرواز بگذارند. به همین دلیل رشد شمال کشور انفجاری بوده و اگر یک تومان یک پروژه در ایران دو تومان بشود، در شمال ۵ تومان می‌شود و برای پروژه من می‌شود ۱۰ تومان، چون مشابه پروژه من وجود ندارد.

اطلاعات غلط درباره فرش ایران
از فرصت مصاحبه با عظیم‌زاده استفاده می‌کنیم و از او درباره وضعیت فرش ایران نیز می‌پرسیم. او می‌گوید: فرش ایران بیش از ۳ هزار سال قدمت دارد و در هر موزه بزرگی، یک نمونه از فرش ایران نیز وجود دارد. این در حالی است که فرش‌های چین و پاکستان و ترک زیر ۱۰۰ سال قدمت دارند وباید فرش دستباف کشورهای دیگر را با فرش ماشینی ایران مقایسه
کرد.
مدیرعامل شرکت خانه فرش عظیم با بیان این که فرش ایرانی از برلیان بهتر است می‌گوید: برخی همکاران اطلاعات‌شان ضعیف است و گزارش‌های غلط می‌دهند. فرش ایران یک برند معتبر در دنیاست و در رده اول بوده، هست و خواهد بود.
وی با بیان این که در جریان بازدید مسعود پزشکیان نایب رییس مجلس با وی مذاکراتی داشته است می‌گوید: از آنجا که بنده همراه با ۱۰ پیشکسوت دیگر عضو اتحادیه صادرکنندگان فرش هستیم، از او خواستیم برای برداشتن یک قدم بزرگ در حمایت از صنعت فرش کمک کند. ما معتقدیم دولت نباید تمام وقتش را برای صنعت خودرو بگذارد.
عظیم‌زاده می‌گوید: حدود ۲ میلیون نفر بافنده فرش در ایران داریم و اگر هرکدام را دارای یک همسر و دو فرزند در نظر بگیریم، ۸ میلیون ایرانی برابر با یک دهم جمعیت از این صنعت ارتزاق می‌کنند که همین موضوع لزوم حمایت جدی از این صنعت را نشان می‌دهد.

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نام:
ایمیل:
وبسایت:
* نظر:

اخبار نمایشگاه ها
آخرین اخبار
پر بازدیدترین اخبار